סניף תל אביב: 03-7360260

|

 סניף חיפה: 04-86820000

חיפוש
חיפוש

דחיית שירות בצבא לימודים

דחיית שירות צבאי – מי יכול לבקש דחייה וכיצד?

מועמדים לשירות ביטחון (מלש"בים) נזקקים לעיתים לדחיית שירות צבאי שנקבע להם מסיבות שונות.

דחיית שירות יכולה להתבצע בצורה חוקית ובשיתוף פעולה מלא עם צה"ל. הדרך הפשוטה ביותר לבקש דחיית שירות צבאי היא לפנות לצבא ולמלא טופס בקשת דחייה. הבקשה תכיל את הפרטים האישיים, מועד הגיוס שניתן לכם ורצוי לציין את תאריך הגיוס המועדף. בנוסף יש לציין את סיבת הבקשה כיוון שצה"ל לא באמת יכול לשאול את כל המתגייסים מתי יהיה להם נוח לשרת.

סיבות לבקשה לדחיית שירות צבאי

מומלץ לציין סיבה טובה ומשכנעת לבקשה. כך למשל טיסה לחו"ל בשל אירוע משפחתי מקרבה ראשונה של משפחה שמתגורר בחו"ל. דוגמה נוספת: אם חלילה קרוב משפחה חולה.  יש להסביר ולפרט את הסיבה

אם אתם מבקשים דחיית שירות צבאי מסיבת  לימודים תצטרכו לספק הסבר ואישור קבלה ללימודים. מומלץ מאד לעשות זאת בשלב מוקדם והסיכוי שתקבלו אישור גבוה למדי אם תפעלו בזמן ובצורה הנכונה. שימו לב כי יתכן שתוכלו לבקש דחיה גם לצורך השלמת בגרויות ואפילו לצורך הוצאת רישיון נהיגה.

דחיית שירות בצבא לימודים

דחיית שירות צבאי אקדמיזציה

אם אתם מחפשים דרך לשרת בצורה מעניינת וגם לצבור ניסיון תעסוקתי תוכלו לברר מראש על לימודי תואר לפני הצבא. רבים עשו זאת לפניכם ורבים יעשו זאת אחריכם וניתן לברר על המסלולים השונים של הצבא, כיצד מתבצע דחיית שירות צבאי אקדמיזציה וישנם גורמים בצבא שילוו אתכם. שימו לב כי יתכן ויהיה עליכם להתחייב לתקופת שירות ארוכה מחיילים רגילים ובמיוחד אם תעסקו בתחום התואר שלכם.

דחיית שירות צבאי נחשבת למקובלת ועם זאת הצבא הוא הגורם היחיד שיכול לאשר לכם דחייה או לא. אם הוחלט מראש כי יאפשרו לכם לסיים  תואר, תוכלו לסיים אותו ללא בעיה אך תצטרכו להוכיח כי אתם עדיין במסגרת הלימודים. אם תחליטו שלא להמשיך ללמוד תצטרכו לפנות אל הצבא ולהסדיר את תאריך הגיוס מחדש.

מקרים בהם יש צורך בהתייעצות מקצועית

ישנם מקרים אשר דורשים התייעצות עם עורך דין לצורך הצלחת שינוי התאריך. כפי שכתבנו, צה"ל לא חייב להתגמש ואישור או סירוב הבקשה תלויים בגורמים רבים. במידה ויש צורך אמיתי בדחיית הגיוס כדאי לפעול בשלב מוקדם כדי לאפשר לקיים שיח עם הצבא. כמו כן, ניתן להתייעץ עם עורך דין גם לצורך מילוי הטפסים והבקשה כדי להגדיל את סיכויי האישור וגם במידה שהצבא סירב לבקשה כדי לבחון כיצד ניתן לשנות את החלטתו.

רוצים לדעת יותר על השירותים המשפטיים המוצעים לכם על ידי עורכת הדין דנה נוף בתחום המשפט הצבאי-פלילי? צרו איתנו קשר במייל, בטופס, או בעניינים דחופים בטלפון או בווטסאפ:

צרו איתנו קשר במייל, בטופס, או בעניינים דחופים בטלפון או בווטסאפ:

דילוג לתוכן