סניף תל אביב: 03-7360260

|

 סניף חיפה: 04-86820000

חיפוש
חיפוש

שחרור מוקדם מהצבא

שחרור מהצבא לפני תום מועד השחרור הרשמי אפשרי בכל אחד מן המקרים בהם ניתן גם לקבל פטור משירות צבאי מראש. במקרים רבים, נסיבות החיים של החייל משתנות במהלך השירות הצבאי ובמקרים רבים אחרים מגלה החייל את הקושי להשלים את השירות, רק לאחר שהתגייס והחל בו. בדיוק עבורם מקרים אלה נועד מסלול שחרור מוקדם מהצבא. יחד עם זאת, שחרור כזה חייב להתבצע בצורה מסודרת ועל פי קריטריונים שהוגדרו מראש על ידי הצבא ומערכת הבטחון ועל כן ישנה חשיבות לעבור את הליך הבקשה לשחרור בליווי עורך דין צבאי שמכיר את כל העילות הקבילות לשחרור מוקדם ויודע בדיוק כיצד יש לנהל את ההליך על מנת להבטיח את השחרור המיוחל במקרים בהם הוא נדרש.

מדוע מאפשר הצבא לחיילים להשתחרר לפני תום השירות הצבאי?

בישראל חל חוק גיוס חובה על כל אזרח המגיע לגיל 18, לעיתים, לא כל אזרח שמגיע לגיל 18 יכול לעמוד בקריטריונים ובתנאים האובייקטיביים לשירות צבאי. יש מצבים בהם מלש"בים או חיילים סובלים מקשיים נפשיים, רפואיים, משפחתיים, כלכליים או אישיותיים, אשר לא מאפשרים להם להשלים את השירות הצבאי שלהם או אפילו להתגייס מלכתחילה. צה"ל לחלוטין לא מעוניין להחזיק בכוח אנשים שאינם מתאימים לשירות הצבאי, אבל הוא כן מעוניין להבטיח שאנשים המשתחררים מהשירות מוקדם מהצפוי, עושים זאת על רקע לגיטימי וצודק ולא במטרה להשתמט מן השירות. מהסיבה הזאת, ההליך של שחרור מוקדם מהצבא עשוי לכלול שורה של פרוצדורות מנהליות ומשפטיות שנועדו לסייע לצבא לעמוד על טיב הבקשה לשחרור מוקדם ומה עומד מאחוריה.

 

סיוע של עורך דין צבאי – מומלץ מאוד עד הכרחי

אתם מבינים שאינכם מסוגלים לשרת בצה"ל,  מרגישים שמגיע לכם שחרור המוקדם וייתכן שזהו אכן המצב. העניין הוא שכמערכת  גדולה, הצבא מחויב להתנהל על פי חוק ועל פי הליכים מוקפדים ומובנים. המשמעות היא שבהליך הגשת בקשת שחרור מוקדם מהצבא לא מספיק לגשת עם רצון טוב וכוונות גדולות. לעיתיםעליכם להיעזר באיש מקצוע שמכיר את ההיבטים המנהליים של פרוצדורת השחרור כמו גם את האלמנטים המקצועיים והקריטריונים שעל פיהם בוחן הצבא את המקרה. רצון טוב ואמונה פנימית לא ישחררו אתכם מצה"ל – עורך דין צבאי מקצועי דווקא כן.

משרד עורכי דין דנה נוף מציע מגוון רחב של שירותי ייעוץ, ייצוג וליווי משפטי בהליכי שחרור מוקדם מהצבא ומעניק ללקוחותיו סיכויים מצוינים להשיג את מבוקשם מצה"ל ומערכת הבטחון בכל היבט צבאי אפשרי. למידע נוסף היכנסו לאתר האינטרנט שלנו או צרו קשר בטלפונים 04-8682000 | 03-7360260

המידע המופיע במאמר זה  הינו בגדר מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי אישי.

עו"ד צבאי דנה נוף שירתה למעלה מ- 24 שנה בשירות קבע במגוון תפקידים בצה"ל ומתנדבת לשירות מילואים בדרגת סא"ל בפרקליטות הצבאית. ייצגה מאות חיילים בערכאות מנהליות בלשכת הגיוס ובצה"ל וחיילים בבתי דין צבאיים בכל הארץ שהוגש נגדם כתב אישום בעבירות שונות.

 

רוצים לדעת יותר על השירותים המשפטיים המוצעים לכם על ידי עורכת הדין דנה נוף בתחום המשפט הצבאי-פלילי? צרו איתנו קשר במייל, בטופס, או בעניינים דחופים בטלפון או בווטסאפ:

צרו איתנו קשר במייל, בטופס, או בעניינים דחופים בטלפון או בווטסאפ:

דילוג לתוכן