סניף תל אביב: 03-7360260

|

 סניף חיפה: 04-86820000

חיפוש
חיפוש

עורך דין שימוש בסמים

חשיבות ייצוג ע"י  עורך דין לעבירות סמים בצבא

למרבה הצער, אנשים צעירים רבים המצויים בשירותם הצבאי סבורים כי שימוש והחזקת סמים יתקבלו באופן סלחני על ידי המערכת הצבאית, שהרי במסגרת האזרחית התפיסות הראשונות נגמרות בקנס בלבד. ואולם, הצבא רואה בחומרה רבה עבירות סמים שכן לדידו השימוש בחומרים כאלו ואחרים משפיע על השיפוט, על החושים, על הערנות ותפיסת המציאות, ולפיכך מסכן את החייל, את חבריו ליחידה או לפעילות המבצעית, וכן את האזרחים בסביבה. לכן, בכל מצב של זימון לחקירה בגין חשד לעבירת סמים יש להיוועץ עם עורך דין צבאי בעל ניסיון רב בנושא, שילווה אתכם לכל אורך הדרך.

ענישה חמורה על עבירות סמים בצבא

כל עורך דין לעבירות סמים יוכל להסביר לכם שמדובר בעבירות הנחשבות לחמורות, והדבר ניכר ברף הענישה הכבד. ראשית, בהתאם לפקודת הסמים המסוכנים הענישה המקסימאלית בגין החזקת סמים עומדת על 3 שנות מאסר, כאשר לכל סם ישנה כמות מסוימת המגדירה "שימוש עצמי". לדוגמא, במקרה של מריחואנה וחשיש מדובר על 15 גרם. מעל לכמות זו, ההחזקה כבר עלולה להיחשב למטרות סחר וכאן הענישה קופצת לרף מקסימלי של 20 שנות מאסר. מעבר לכך, כמובן שאסור לגדל סמים, לייבא, להפיץ, לייצא אותם וכן הלאה – כל אלו פעולות שהענישה המרבית עליהן היא 20 שנות מאסר.

מעבר לכך, עורך דין  עבירות סמים יסביר לכם כי יכולות להיות השלכות נוספות, למשל שלילה של הרישיון הצבאי שיכולה להוביל גם לשלילת רישיון הנהיגה האזרחי, רישום פלילי המהווה כתם על עתידכם האזרחי, ענישה צבאית כמו הורדה בדרגה וכדומה. יחד עם זאת, יש להדגיש כי הענישה כמעט לעולם אינה מגיעה אל הרף המרבי, כאשר עורך דין שימוש בסמים יכול להביא להקלות משמעותיות, לעיתים ללא תקופת מאסר בכלל ואף לסגירת התיק מכל וכל.

סמים צהל

כיצד עורך הדין יכול להקל על ההליך ותוצאותיו

עו ד עבירות סמים פועל למענכם במספר ערוצים כאשר מטרתו היא כמובן להקל על החשדות והאישומים, ולהביא לענישה מקלה ככל האפשר אם לא לסגירת התיק לחלוטין. ראשית, חשוב לדעת שבניגוד לעבר אם חייל נתפס עם סמים, צהל מתייחס אליו בצורה מקלה אם שהה באותה עת בחופשה, מחוץ לבסיס ולפעילות מבצעית. במקרים כאלו, סביר להניח שבכלל לא יפתחו כנגדכם בהליכים פלילים, ללא מעצר או רישום פלילי, כל עוד יש לכם עבר נקי ולא היו נסיבות מחמירות. באמצעות עו ד סמים גם אפשר לחתום על הסדר מותנה שבו אתם מודים באשמה ובתמורה לכך התיק נסגר, בלי הרשעה, בלי כתב אישום ובלי רישום פלילי, מול התחייבות שלכם לעבור מעת לעת בדיקות סמים של מצ"ח ולהימנע משימוש עתידי בסמים.

למעשה, בעבירות סמים עורך דין יכול להיות לעזר רב החל מהשלבים המוקדמים ביותר. כך למשל, עורך הדין יכין וינחה אתכם לקראת החקירה במצ"ח כך שתגיעו אליה יותר רגועים ובטוחים, יודעים מה מצפה לכם, מכירים את זכויותיכם ובעיקר נמנעים מטעויות העלולות להוביל להפללה עצמית ולהעלאת רף החשדות. כמו כן, במידה ויהיה מעצר עורך הדין ייצג אתכם בדיונים על הארכתו, וחשוב לדעת שלפי החוק הצבאי מותר למשטרה הצבאית להותיר חייל במעצר ללא דיון בפני שופט למשל שתי יממות רצופות. זהו זמן ממושך של פחדים ולחצים, וחשוב מאוד שתדעו שיש לכם משענת איתנה בדמות עורך דין הדואג לענייניכם.

לכל אורך הדרך יחפש עורך הדין נסיבות מקלות ופגמים בחקירה, העשויים להביא לסגירת התיק או למצער להקלת האישומים והמתקת גזר הדין. כך למשל, לא פעם עורך מיומן יכול למצוא פגמים בהתנהלות החוקרים, בדרך הלקיחה והטיפול בבדיקות שתן ונוספות, המושכים את השטיח מתחת לרגלי התביעה. כמו כן, עורך הדין יכול להביא נסיבות מקלות רבות, כגון עבר פלילי נקי, סוג וכמות הסם, ראיות לאי כוונה לסחור בסמים שנתפסו בכוונות יחסית גדולות, הצטיינות בשירות הצבאי, מצב משפחתי, כלכלי, נפשי או בריאות מיוחד, ועוד.

אכן, במקרים רבים ייעוץ, ליווי וייצוג מטעם עורך דין מיומן, יכול להוביל לכך שעבירות סמים בצבא ייגמרו בענישה יחסית מקלה, כמו שלילת רישיון נהיגה ו/או הורדה בדרגה, וללא תקופת מאסר בפועל. לפרטים נוספים ולקבלת ייעוץ והכנה לפני חקירה, צרו קשר כאן או בטלפונים 03-7360260 ו- 04-8682000.

רוצים לדעת יותר על השירותים המשפטיים המוצעים לכם על ידי עורכת הדין דנה נוף בתחום המשפט הצבאי-פלילי? צרו איתנו קשר במייל, בטופס, או בעניינים דחופים בטלפון או בווטסאפ:

צרו איתנו קשר במייל, בטופס, או בעניינים דחופים בטלפון או בווטסאפ:

דילוג לתוכן