סניף תל אביב: 03-7360260

|

 סניף חיפה: 04-8682000

חיפוש
חיפוש

עורך דין צבאי

תפקיד עורך דין צבאי בהליך צבאי – פלילי

תפקידו של עורך דין צבאי הינו ללוות את החשודים/נאשמים החל משלבי החקירה של המשטרה הצבאית החוקרת, ובהמשך ייצוג בבית דין צבאי לאחר הגשת כתב האישום .

חשיבות ליווי וייצוג של עורך הדין הינה משמעותית: מלבד היותו עוגן ומשענת לחייל בתקופה זו, עורך הדין פועל בנחישות וללא מורא מהמערכת הצבאית בעודו מדריך את החייל ומכין אותו לחקירת מצ"ח, פועל כפי יכולתו להקטנת החשדות והאישומים, עומד בקשר עם התביעה הצבאית, מדריך את החייל לקראת עדותו בבית המשפט, אוסף ראיות לטובתו, מייצג במקצוענות את מרשו בבית דין צבאי, ופועל ללא לאות למען מזעור סעיפי האישום והנמכת רף הענישה. יתר על כן, במקרים לא מעטים מצליח עורך הדין להביא לביטול ההליך הפלילי והעברתו להליך משמעתי.

ייעוץ במהלך חקירת מצ"ח

הגוף האמון על  חקירת חיילים ואיסוף ראיות כנגד חשודים המשרתים בצבא, הינו מצ"ח. לרוב יזומן החייל לחקירה על מנת להגיע לחקר האמת בדרכים שונות גם בדרך של הודאה בחשדות המיוחסות לחשוד. בזמן החקירה, צריך להתנהל בזהירות רבה. יש לזכור כי חוקרי מצ"ח הינם מיומנים, ותיקים ומכירים שיטות חקירה שונות להפעלות לחצים, לדיבוב ולהבאת החשוד לכדי הודאה והפללה עצמית שלו ושל אחרים. לרשות החוקרים עומדים כלים רבים, ואכן, הפללה עצמית אינה נדירה מצד חיילים המצויים בלחץ ומצוקה, אינם מכירים את הטכניקות ואף אינם מכירים את זכויותיהם. על כן, בראש ובראשונה חשוב לשמור על שתיקה עד להיוועצות עם עורך דין, ויש להדגיש כי שמירה על שתיקה או דרישה לייעוץ עורך דין צבאי אינה מחזקת את החשדות או מעידה על אשמה. עורך הדין יסביר לחייל את זכויותיו במהלך החקירה ויעזור לו לצלוח אותה בשלום.

עורך דין צבאי

ייצוג בפני בית דין צבאי – עורך דין לתביעות צבאיות

במידה והחקירה מבשילה לכדי כתב אישום שיוגש לבין הדין הצבאי על ידי הפרקליטות הצבאית, שדה המאבק עובר אל בית דין צבאי.

בתי הדין שוכנים ברחבי הארץ: יפו, בקסטינה ובחיפה ומכסים את אזורי הפריסה של צה"ל בארץ. בראש  הרכב בית הדין עומד שופט משפטן ואילו הדיונים עצמם מבוצעים מול דן יחיד בעל השכלה משפטית, ולעיתים מול הרכבי של 3 שופטים בהתאם לחומרת העבירות הנידונות. התביעה מציגה בפני בית הדין את הראיות המחזקות טענות לאשמה, ואילו עורך דין צבאי  המייצג את החייל  מביא טענות וראיות הפוכות. חשוב לזכור כי לבתי דין צבאיים יש מתחום ענישה נרחב מאוד, כגון קנסות, מאסר על תנאי, הורדה בדרגה ואף מאסר ממושך. לכן אין להקל ראש באישומים ויש לפנות אל עורך דין בעל הסמכה להופעה בפני בתי דין צבאיים, ובעל ניסיון רב.

לפרטים נוספים ולקבלת סיוע וליווי משפטי

לפרטים נוספים ולקבלת סיוע וליווי משפטי מעו"ד דנה נוף, הנכם מוזמנים להתקשר ל- 03-7360260 (סניף תל אביב) או 04-8682000 (סניף חיפה).

רוצים לדעת יותר על השירותים המשפטיים המוצעים לכם על ידי עורכת הדין דנה נוף בתחום המשפט הצבאי-פלילי? צרו איתנו קשר במייל, בטופס, או בעניינים דחופים בטלפון או בווטסאפ:

צרו איתנו קשר במייל, בטופס, או בעניינים דחופים בטלפון או בווטסאפ:

דילוג לתוכן