סניף תל אביב: 03-7360260

|

 סניף חיפה: 04-86820000

חקירת מצ"ח על סמים

מה עושים אם נפתחת חקירת מצ"ח סמים

סמים הם עניין חמור מאד בעיניהן של רשויות הצבא והעיסוק במקרים של חקירת מצ"ח על סמים נשקלים ונבדקים בכובד ראש. חשדות בנושא זה נחקרות על ידי חוקרי מצ"ח (משטרה צבאית חוקרת) חשוב לדעת בדיוק איך להתנהל במהלך החקירות. הדבר הנכון ביותר לעשות הוא למצוא עורך דין שילווה את המקרה למן ההתחלה וינחה את החייל או המשרת איך יהיה הכי נכון לצלוח את המקרה ולצאת ממנו בכמה שפחות האשמות או השלכות על העתיד. עונש על עבירות סמים שמבוצעות במהלך השירות הצבאי יכולות להשפיע על עתידו של הנאשם גם לאחר שישתחרר והוא עלול למצוא את עצמו עומד אל מול דלתות שנסגרות בפניו בעת הניסיונות להתקדם בחיים. מכאן החשיבות וההבנה של חומרת השימוש בסמים במהלך הצבא.

חקירת מצ"ח בחשד לשימוש בסמים

לעיתים ההתחלה של התהליך תהיה תפיסה על חם של החייל משתמש בסמים ולעיתים התקבל  מידע מודיעיני אודות חיילים שמשתמשים בחומרים אסורים. מכיוון שאין סלחנות במקרים שכאלה – הרי שכבר זימון ראשוני לחקירה (טלפונית או פרונטלית) מסמן שהמצב חמור ובעייתי מאד. בתהליך זה אין שלב מוקדם מדי לפנייה אל עורך דין צבאי שמכיר את מערכת המשפט הצבאית ויידע להמליץ לחייל מה לעשות, איך לענות על שאלות ובאופן כללי איך להתנהל אל מול ההאשמות והחוקרים. שלבים נוספים ייכללו בדיקת שתן לאיתור שאריות הסם במערכות גופו של החיים או הודאות מפיו או הפללות של חיילים אחרים.

חשוב מאד לזכור שלמרות ההאשמות החמורות – לחייל יש גם לא מעט זכויות ולא תמיד יהיה מי שיזכיר לו אותן או יוודא שהוא מקבל אותן. אחת הזכויות הבסיסיות הינה "זכות היוועצות עם עורך דין". מכאן החשיבות של עורך דין צבאי שילווה אותו ממש מהשלבים הראשונים.

חקירת מצ"ח על סמים

שלבים נוספים בתהליך חקירת מצ"ח שכדאי לדעת עליהם

בכל שלב של החקירה המתנהלת נגדו – חשוב שהחייל או משרת הצבא ישים לב שכל הדברים שהוא אומר נרשמים במלואם ברמת דיוק גבוהה ככל האפשר. אין לדעת איזה שימוש אפשר יהיה לעשות בכל מילה ומילה שלו לאורך התהליך ובמקרים מסוימים דברים או נקודות למחשבה שנראות לא משמעותיות או קריטיות – יהפכו לכאלה ואפילו ייתכן שיוכלו לסייע לו לצלוח את התהליך בקלות רבה יותר או תוך כדי קבלת עונש חמור הרבה פחות.

כל חריגה של חוקרי מצ"ח בהתנהגות או ההתנהלות שלהם מול החייל הנאשם או שלילת זכויותיו ממנו אסורות בתכלית וגם הן יכולות להשפיע על המשך התהליך ועל השלבים השונים עד לסיום המקרה.

לא מומלץ לוותר על ליווי מקצועי צמוד של עורך דין לענייני צבא כבר מהשלבים הראשונים של המעצר.

שמי דנה נוף, אני סא"ל במילואים ועורכת דין צבאית עם ניסיון של מעל 20 שנה בטיפול בתיקים של חיילים ומשרתי הצבא, הן כקצינה והן כעורכת דין בעלת הכרות מעמיקה עם עולם המשפט הצבאי. אני מזמינה אתכם לפנות אלי להתייעצות בכל נושא שקשור לעבירות סמים ואחרות במהלך השירות הצבאי. אפשר להתקשר למספר – 03-7360260 או ללחוץ כאן ולקבל מידע נוסף אודות מקרים שטיפלתי בהם שקשורים לצבא.

רוצים לדעת יותר על השירותים המשפטיים המוצעים לכם על ידי עורכת הדין דנה נוף בתחום המשפט הצבאי-פלילי? צרו איתנו קשר במייל, בטופס, או בעניינים דחופים בטלפון או בווטסאפ:

צרו איתנו קשר במייל, בטופס, או בעניינים דחופים בטלפון או בווטסאפ:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
שתף בווטסאפ
דילוג לתוכן