סניף תל אביב: 03-7360260

|

 סניף חיפה: 04-86820000

חיפוש
חיפוש

כמה זמן בכלא על סמים בצבא

בכל שנה נפתחים לא מעט תיקים במצ"ח לחיילים שנתפסו בעבירות שימוש בסמים. תיקים אלה עלולים להסתיים  בכתב אישום שיוביל לענישה של  עונש  מאסר בכלא צבאי ורישום פלילי שיש לו השלכות גם באזרחות. החומרה אותה מייחס הצבא לנושא הסמים היא כפולה ומכופלת מאשר באזרחות וזאת מאחר ומעבר לעבירה על חוקי הסמים בישראל, עבירת סמים בצבא יכולה לגרום לסיכון ממשי של חיי אדם ופגיעה בביטחון המדינה. יחד עם זאת, בשנים האחרונות מנסה הצבא להתאים את עצמו לשינויים ברוח הזמן, וכך למשל, החל משנת 2017 חיילים שנתפסו על עבירות סמים קלות או על שימוש עצמי בסמים, למשל בצורת עישון סמים בצבא  בזמן חופשה יוכלו להימנע מכתב אישום פלילי, בכפוף להתחייבות שלהם להתנהלותם בעתיד סביב נושא הסמים.

כיצד נקבע העונש על עבירות סמים?

תחילה, קחו איתכם את העובדה הבאה: בין שמדובר בעבירת סמים בצבא ובין שמדובר בעבירת סמים באזרחות, רשויות החוק בישראל הן מאוד לא סבלניות כלפי עבירות סמים, אלא אם מדובר במקרים קלים של עישון סמים בצבא. בכל עבירת סחר או שימוש בסמים בניגוד להנחיות, תוכלו לצפות ליחס חמור מאוד מצד רשויות הצבא. אחרי שאמרנו את זה, השאלה שעלולה להטריד יותר מכל חייל שנתפס על סמים בצבא , היא כמה זמן בכלא על סמים בצבא, והתשובה היא שאין תשובה חד משמעית ועשויה להשתנות מחייל לחייל. תקופת המאסר בגין עבירת סמים בצבא יכולה להשתנות מאוד ממקרה למקרה, בהתאם לחומרת העבירה, החל ממספר שבועות דרך חודשים ועד שנים ארוכות על פי עונשי המינימום והמקסימום המוגדרים בחוק. עבירות סמים בצבא אמנם נחקרות, מטופלות ונשפטות במסגרת הצבאית, אך חלים עליהן כל החוקים הישראלים בתחום הסמים. חייל שהוגש נגדו כתב אישום בגין עבירת סמים, צריך לחשוש לא רק מתקופת המאסר אלא גם מהתיק הפלילי שילווה אותו גם לאחר השחרור מהשירות הצבאי, וזאת סיבה מספיק טובה להעמיד לצדכם עורך דין צבאי מקצועי, בעל התמחות בכל הנושא של עבירות סמים בצבא.

מה אפשר לעשות?

כמו בכל תיק משפטי, בצבא או באזרחות, היכולת להתמודד עם התיק תלויה מאוד בהיקף הראיות, בחומרת העבירה ובלשון החוק. המשמעות היא שאם אכן ביצעתם עבירת סמים ואם אכן ישנן ראיות חזקות לכך, לא תוכלו להימנע מענישה, אבל עורך דין צבאי מקצועי בהחלט יוכל לסייע לכם במזעור העונש ובמקסום הנסיבות המקלות בתיק.

במשרד עורכי דין דנה נוף תוכלו למצוא צוות של עורכי דין צבאיים מומחים, שיספקו לכם תשובות לכל שאלותיכם לרבות כמה זמן בכלא על סמים בצבא, האם ישנן ענישה בגין עישון סמים בצבא וכדומה, וכמובן יעניק לכם את הייצוג הטוב ביותר מול מצ"ח והפרקליטות הצבאית. לפרטים נוספים צרו עמנו קשר עוד היום בטלפון 03-7360260 ונשמח לענות לכל שאלותיכם בנושא סמים בצבא.

רוצים לדעת יותר על השירותים המשפטיים המוצעים לכם על ידי עורכת הדין דנה נוף בתחום המשפט הצבאי-פלילי? צרו איתנו קשר במייל, בטופס, או בעניינים דחופים בטלפון או בווטסאפ:

צרו איתנו קשר במייל, בטופס, או בעניינים דחופים בטלפון או בווטסאפ:

דילוג לתוכן