סניף תל אביב: 03-7360260

|

 סניף חיפה: 04-86820000

חיפוש
חיפוש

שחרור כלא 6 / 4

שחרור כלא 4

חיילי צה"ל הנשפטים לתקופת מאסר או מחבוש, על  הרשעה בעבירת משמעת במשפט ביחידה הצבאית או על הרשעה בעבירה פלילית בבית דין צבאי, נשלחים למאסר באחד משני בתי הכלא הצבאיים בישראל: כלא 4 הממוקם במחנה צריפין במרכז הארץ וכלא 6 הממוקם בסמוך לעתלית באזור הצפון. מרגע כניסתו לכלא, חלים על החייל כללים שונים המפורטים בפקודות המטכ"ל הרלוונטיות, ובכלל זה גם פקודת מטכ"ל העוסקת בנושא השחרור מהכלא. עורך דין צבאי הבקיא בתחום, מכיר היטב את פקודות המטכ"ל הרלוונטיות ויודע בדיוק מתי אפשר לשחרר ואיך עושים את זה.

אז מתי אפשר לבקש שחרור מוקדם ממאסר?

ישנם שלושה ערוצים שבהם ניתן לפעול בכדי להשיג שחרור מוקדם ממאסר בכלא צבאי. הערוץ הראשון הוא מסלול ועדת חצי, המתכנסת לאחר שהחייל ריצה מחצית מעונשו. ועדה זו רלוונטית לחיילים שנשפטו למאסר של שנה אחת או יותר ובסמכותה לקבוע כי החייל ישוחרר לאחר ריצוי מחצית מעונשו. למעט מקרים חריגים, אין מה לתלות תקוות בוועדה זו, אם כי בהחלט חשוב לנסות. הערוץ השני, הוא המסלול של ניכוי שליש מנהלי, קרי שחרור לאחר ריצוי שני שליש מתקופת המאסר בכפוף להתנהגות טובה של החייל בכלא. אפשרות זו פתוחה בפני חיילים שנשפטו ל-100 ימי מאסר או יותר. הערוץ השלישי הוא מסלול ניכוי מנהלי במסגרתו רשאי מנהל הכלא לנכות יום מאסר אחד מעונשו של החייל בגין כל 10 ימי מאסר שכבר רוצו, קרי הפחתה של עשירית מתקופת המאסר בסך הכל.

אפשרויות אלו מפורטות במפורש בחוקי הצבא אך ישנן אפשרויות נוספות להגשת בקשה לשחרור מוקדם ממגוון סיבות ובמגוון מצבים. על מנת שיהיה לכם סיכוי אמיתי להשיג את השחרור הרצוי, מומלץ מאוד להיעזר בעורך דין צבאי מומחה שמתמחה בפרקטיקה של שחרור כלא 4, או כמובן שחרור כלא 6.

משרד עורכי דין דנה נוף מתמחה בדין הצבאי ובייצוג חיילים, חיילי מילואים, אנשי קבע ומלש"בים (מועמדים לשירות בטחוני). למשרד ניסיון רב בהגשת בקשות לשחרור מוקדם בגין כל סוגי העבירות ותקופות המאסר ורקורד עשיר מאוד של הצלחות.

לסיוע מיידי ולמידע נוסף, צרו קשר עוד היום בטלפון 03-7360260.

רוצים לדעת יותר על השירותים המשפטיים המוצעים לכם על ידי עורכת הדין דנה נוף בתחום המשפט הצבאי-פלילי? צרו איתנו קשר במייל, בטופס, או בעניינים דחופים בטלפון או בווטסאפ:

צרו איתנו קשר במייל, בטופס, או בעניינים דחופים בטלפון או בווטסאפ:

דילוג לתוכן