סניף תל אביב: 03-7360260

|

 סניף חיפה: 04-8682000

חיפוש
חיפוש

שינוי פרופיל צבאי

קביעת פרופיל צבאי

את הפרופיל הצבאי פוגש האזרח הישראלי הטיפוסי כבר בהיותו מלש"ב (מועמד לשירות בטחון), עוד בתקופת התיכון כשמקבלים את הצו הראשון. הפרופיל הצבאי מיועד לבטא את הכשירות הבריאותית (פיזית ונפשית) של המלש"ב או החייל לשירות בצה"ל. פרופיל זה נקבע על סמך בדיקות רפואיות שעובר המלש"ב במהלך הצו הראשון ולאחר מכן כחייל במעמד הגיוס. על המשימה של קביעת פרופיל צבאי אחראית וועדה רפואית שיכולה לעיתים לכלול גם רופא אחד בלבד. האופן בו נקבע הפרופיל מבוסס על התקנות לקביעת פרופיל רפואי של קצין הרפואה הראשי, או כפי שנהוג לקרוא לו ספר הפרופילים.

מהן דרגות הפרופיל הקיימות?

  • פרופיל 97 – בריא לחלוטין לכל יחידה לרבות סיירות ויחידות מובחרות
  • פרופיל 82 – בריא עם מגבלה קלה כשיר לשיבוץ ביחידות קרביות לרבות ביחידות חי'ר
  • פרופיל 72 – מגבלה בינונית המאפשרות לשרת כלוחם ביחידות קרביות כגון: שריון, הנדסה, תותחנים וכדומה.
  • פרופיל 64 – כשיר לשירות במערכים תומכי לחימה
  • פרופיל 45 – סעיף בריאות נמוכה שאינו מאפשר שירות בתפקידי לחימה או תחזוקה
  • פרופיל 25 – סעיף פרופיל הניתן למתנדבים שהחליטו להתגייס על אף שנמצאו בלתי כשירים
  • פרופיל 24 – בלתי כשיר לשירות צבאי באופן זמני
  • פרופיל 21 – בלתי כשיר לחלוטין לשירות צבאי מסיבות רפואיות או נפשיות

 

שינוי פרופיל

קביעת פרופיל היא פרוצדורה המבוצעת כבר במהלך הצו הראשון המתבססת על דיווח מרופא קופת חולים, מסמכים רפואיים שונים ובדיקות בלשכת הגיוס. הפרופיל בהחלט יכול להשתנות במעמד הגיוס או במהלך השירות הצבאי לאחר בדיקות רפואיות מקיפות יותר שעובר החייל. במקרים רבים ניתן לחייל פרופיל שלהערכתו אינו משקף את מצבו הבריאותי האמיתי, לטוב או לרע. במקרה זה ניתן ליזום פרוצדורה של שינוי פרופיל, במסגרתה על החייל/ מלש"ב לפנות לרופא ולרופא מומחה בכדי לקבל חוות דעת רפואיות לגבי מצבו הרפואי ולפנות לוועדה רפואית עם כל המסמכים והאישורים הרפואיים המצביעים על מצבו הבריאותי האמיתי. כמו כן, בפנייה זו על החייל/ מלש"ב להסביר מדוע לדעתו הפרופיל שניתן לו אינו תואם את המציאות. במידה ופנייתו תתקבל, יזומן החייל לבדיקות רפואיות על ידי רופא צבאי ומשם תערך ועדה רפואית נוספת שתקבע מחדש את הפרופיל הצבאי שלו. לפרוצדורות אלה ישנם כמובן היבטים משפטיים שיכולים להכריע את הכף לכאן או לכאן, ועל כן בהחלט מומלץ להיעזר באיש מקצוע, עורך דין צבאי, על מנת להבטיח את מרב הסיכויים להצלחת המהלך של שינוי פרופיל צבאי.

משרד עורכי דין דנה נוף, עורכת דין צבאית, ייעץ, ילווה וייצג אתכם בפני רשויות הצבא בכל מהלך של קביעת פרופיל צבאי או שינוי פרופיל צבאי. צרו איתנו קשר עוד היום דרך אתר האינטרנט שלנו או בטלפונים 04-8682000  | 03-7360260

 

 המידע המופיע במאמר זה  הינו בגדר מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי אישי.

עו"ד צבאי דנה נוף שירתה למעלה מ- 24 שנה בשירות קבע במגוון תפקידים בצה"ל ומתנדבת לשירות מילואים בדרגת סא"ל בפרקליטות הצבאית. ייצגה מאות חיילים בערכאות מנהליות בלשכת הגיוס ובצה"ל וחיילים בבתי דין צבאיים בכל הארץ שהוגש נגדם כתב אישום בעבירות שונות.

 

רוצים לדעת יותר על השירותים המשפטיים המוצעים לכם על ידי עורכת הדין דנה נוף בתחום המשפט הצבאי-פלילי? צרו איתנו קשר במייל, בטופס, או בעניינים דחופים בטלפון או בווטסאפ:

צרו איתנו קשר במייל, בטופס, או בעניינים דחופים בטלפון או בווטסאפ:

דילוג לתוכן