סניף תל אביב: 03-7360260

|

 סניף חיפה: 04-8682000

חיפוש
חיפוש

עריקות רישום פלילי

תהליך שחרור מהצבא על נפשי

שחרור משירות צבאי על רקע נפשי הוא מצב שיכול "לפגוש" כל מלש"ב או חייל. אם אתם מרגישים קושי נפשי או חוסר יכולת נפשית להתגייס ולשרת בצבא, אתם בהחלט יכולים לעבור תהליך שחרור מהצבא על רקע נפשי ואולי תשמחו לשמוע שגם לצבא יש עניין לקבל את כל המידע  הרלוונטי לגביכםעל מנת שניתן יהיה לבחון את על מקרה ומקרה לעומק.

איך מתנהל תהליך השחרור על רקע נפשי ומדוע כדאי וחשוב למצות את התהליך בסיוע עורך דין צבאי ולא  להשתמט או לבצע עבירה של עריקות מהשירות צבאי? על כך בשורות הבאות.

מי יכול להשתחרר מהצבא על רקע נפשי?

כאמור, צה"ל מאפשר למלש"בים וחיילים סדירים להשתחרר מהשירות או לקבל פטור משירות על רקע נפשי. תחת הכותרת "רקע נפשי" נכללים שורה ארוכה של מצבים נפשיים שיכולים להוות עילה לשחרור ובכלל זה חרדות על סוגיהן, דיכאון מתמשך או קליני, בעיות אישיות קשות כמו מבנה אישיות ילדותית , התמכרויות לסמים והתמכרויות קשות בכלל, סכיזופרניה ומחלות נפש שונות. המשמעות היא שאתם לא בהכרח אמורים להיכנס להגדרה של  "חולי נפש" על מנת לקבל פטור משירות צבאי ובכל מקרה בו אתם מרגישים קושי נפשי ממשי להתגייס או להמשיך בשירות שלכם, אתם רשאים בכל שלב (לפני הגיוס לצה"ל או במהלך השירות הצבאי)  לממש תהליך שחרור מהצבא על נפשי.

 

מהו התהליך שיש לעבור על מנת להשתחרר מהשירות על רקע נפשי?

תהליך השחרור על רקע נפשי מתחיל בפנייה שלכם לקב"נ ביחידה או לפסיכיאטר אזרחי. בפגישתכם איתו אתם שוטחים בפניו את הבעיות הנפשיות שמהן אתם סובלים ואת החשש של החמרה בשירות הצבאי.  הפסיכיאטר מצייד אתכם במכתב המלצה לשחרור, איתו אתם מגיעים לפגישה עם קצין בריאות הנפש  בלשכת הגיוס או ביחידה. פגישה זו נועדה לאבחן את מצבכם האמיתי ובמסגרתה יקבע הקב"ן האם מצבכם הנפשי אכן מהווה עילה לשחרור מהצבא. אם הקב"נ יתרשם שכן, הוא יפנה אתכם לפסיכיאטר צבאי  שככל שיתרשם שמצבכם הנפשי לא מאפשר שירות בצה"ל הוא ימליץ לזמן אתכם  לוועדה רפואית שבדרך כלל מאשרת את המלצת הפסיכיאטר הצבאי ותקבל את ההחלטה הסופית לשחרורכם מהצבא. הליך זה אינו קל כפי שהוא נראה והצבא נוקט משנה זהירות בניסיון למנוע השתמטות והתחזות של חיילים ומלש"בים. בכל מקרה, זהו ההליך שאותו אתם רוצים לעבור ולבטח אתם רוצים להימנע ממצב של השתמטות או נפקדות או עריקות לאורך ההליך. במצב של עריקות, הרשעה במשפט בבית דין צבאי טומנת בחובה   רישום פלילי  שיש לו השלכות רבות על האזרחות.

משרד עו"ד צבאי  דנה נוף ילווה אתכם ויסייע לכם לאורך כל תהליך השחרור על רקע נפשי ויוודא שאתם זוכים ליחס הוגן על פי חוק לקראת השחרור. לפרטים נוספים היכנסו לאתר האינטרנט שלנו או צרו קשר בטלפונים 04-8682000 | 03-7360260

 

המידע המופיע במאמר זה  הינו בגדר מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי אישי.

עו"ד צבאי דנה נוף שירתה למעלה מ- 24 שנה בשירות קבע במגוון תפקידים בצה"ל ומתנדבת לשירות מילואים בדרגת סא"ל בפרקליטות הצבאית. ייצגה מאות חיילים בערכאות מנהליות בלשכת הגיוס ובצה"ל וחיילים בבתי דין צבאיים בכל הארץ שהוגש נגדם כתב אישום בעבירות שונות.

רוצים לדעת יותר על השירותים המשפטיים המוצעים לכם על ידי עורכת הדין דנה נוף בתחום המשפט הצבאי-פלילי? צרו איתנו קשר במייל, בטופס, או בעניינים דחופים בטלפון או בווטסאפ:

צרו איתנו קשר במייל, בטופס, או בעניינים דחופים בטלפון או בווטסאפ:

דילוג לתוכן