סניף תל אביב: 03-7360260

|

 סניף חיפה: 04-8682000

חיפוש
חיפוש

ועדה רפואית בצבא פרופיל 21 רפואי

ועדה רפואית פרופיל 21

בעבר היה נחשב פרופיל 21 לאות קין חברתי, במיוחד לאור העובדה כי כל מעסיק וכל גורם אזרחי היה יכול לקבל מידע על הפרופיל הרפואי שלכם. כיום, הצליחה החברה הישראלית להוכיח שבתוכה ישנם אינספור אזרחים שאוחזים בכל המפתחות להצלחה בחיים על אף שנקבע להם פרופיל 21 במהלך או לפני שירותם הצבאי.

בעבר, מלש"ב (מועמד לשירות ביטחון) או חייל שהשתחררו מהשירות הצבאי עם פרופיל 21 היה מקבל תעודת פטור כשהיה רשום מפורשות שסיבה הרשמית לשחרור היא מסיבות רפואיות.

בשנים האחרונות, על רקע חוק יסוד "כבוד האדם וחירותו" חופש העיסוק וצינעת הפרט, בתעודת פטור נרשם "מסיבות רפואיות"

מה זה אומר פרופיל 21? האם המשמעות של ועדה רפואית פרופיל 21 היא שישנה ועדה מיוחדת לפרופיל 21? מה אתם אמורים לעשות אם לדעתכם זהו הפרופיל שמשקף את מצבכם הרפואי או הנפשי? על כך בשורות הבאות.

מה המשמעות של פרופיל 21?

הפרופיל הצבאי הוא מדד שמיועד לשקף את כשירותו הרפואית והנפשית של מלש"ב או חייל לשירות בכוחות הבטחון, ובכלל זה בצה"ל. פרופיל 97 הוא הפרופיל הגבוה ביותר שמעיד על כשירות מלאה לשירות צבאי. פרופיל 21 הוא הפרופיל הנמוך ביותר שמעיד על היעדר כשירות מוחלטת לשירות צבאי. פרופיל 21 יכול להינתן על רקע נפשי (חרדות, דיכאון, סכיזופרניה, מחלות נפש, התמכרויות קשות וכדומה) או על רקע רפואי (אלרגיות קשות, אפילפסיה, נכות קשה וכדומה). בעלי פרופיל 21 משוחררים למעשה באופן מיידי מחובת השירות בצבא.

 

מי זכאי  לפרופיל 21?

אם אתם חושבים שמצבכם הרפואי או הנפשי מצדיק פרופיל 21, עליכם לאסוף את כל האישורים וחוות הדעת הרפואיות המעידים על כך ולפנות לרופא היחידה שיפנה אתכם עם ההמלצות הרלוונטיות לוועדה רפואית צבאית. ועדה רפואית בצבא פרופיל 21 היא ועדה רפואית צבאית שבסמכותה להתאים  כל פרופיל, ובין היתר, גם פרופיל 21 על פי שיקול הדעת המקצועי של חברי הוועדה, שלעיתים יכולים להסתכם גם ברופא אחד בלבד. בדיון של ועדה רפואית בצבא פרופיל 21 רפואי או נפשי בלשכת הגיוס,  קובעת אם  המלש"ב אינו כשיר לשרת בצבא כלל. החלטה כזאת דורשת גם אסמכתאות רפואיות חד משמעיות ולעיתים גם נחישות מצד המלש"ב בניסיון להבהיר לחברי הוועדה את פני הדברים כפי שהם במציאות.

משרד עורכי דין דנה נוף, עו"ד צבאי המומחיתבדיני צבא, יסייע לכם בהתנהלות מול רשויות הצבא במטרה לקבל יחס הוגן והזדמנות הוגנת לקבל פרופיל 21 המשקף את מצבכם הרפואי שיוביל לשחרור מוחלט מצה"ל. באתר האינטרנט שלנו תוכלו למצוא מידע נוסף אודות ועדה רפואית בצבא פרופיל 21 וההליכים הרלוונטיים. כמו כן, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר בטלפונים 04-8682000 | 03-7360260 בכל שאלה ועניין.

 

המידע המופיע במאמר זה הינו בגדר מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי אישי.

עו"ד צבאי דנה נוף שירתה למעלה מ- 24 שנה בקבע במגוון תפקידים בצה"ל ומתנדבת לשירות מילואים בדרגת סא"ל בפרקליטות הצבאית. ייצגה מאות חיילים בערכאות מנהליות בלשכת הגיוס ובצה"ל וחיילים בבתי דין צבאיים בכל הארץ שהוגש נגדם כתב אישום בעבירות שונות.

רוצים לדעת יותר על השירותים המשפטיים המוצעים לכם על ידי עורכת הדין דנה נוף בתחום המשפט הצבאי-פלילי? צרו איתנו קשר במייל, בטופס, או בעניינים דחופים בטלפון או בווטסאפ:

צרו איתנו קשר במייל, בטופס, או בעניינים דחופים בטלפון או בווטסאפ: