סניף תל אביב: 03-7360260

|

 סניף חיפה: 04-8682000

חיפוש
חיפוש

איך מתמודדים עם רישום פלילי לפני גיוס לצה"ל

מערכת השיקולים בנוגע לגיוסם של בני נוער המחזיקים ברישום פלילי 

באופן עקרוני, מדיניות הגיוס של צה"ל, אינה פוסלת או מונעת את גיוסם של בני נוער המחזיקים ברישום פלילי עוד לפני מועד גיוסם, אולם, ההחלטה בנוגע לגיוסם מתקבלת רק לאחר בחינת כל מקרה ומקרה לגופו, וזאת באמצעות בדיקה פרטנית אשר נועדה לבחון מה היא חומרת העבירה ומה הן נסיבות העבירה בגינה התבצע הרישום הפלילי. לשכות הגיוס מקפידות לבצע שקלול של נתוני המועמד לגיוס, לרבות, נתוני קב"א (קבוצת איכות), פרופיל רפואי וחוות דעת מצד גורמים מוסמכים כגון: גורמי שיקום, קצין מבחן פסיכולוגים וכדומה. לאחר בחינת כל מקרה לגופו ושקלול נתוניו האישיים של כל מועמד לגיוס המחזיק ברישום פלילי, מתקבלת ההחלטה בנוגע לגיוסו כן או לאו. עומדים לקראת גיוס ומחזיקים ברישום פלילי? רוצים לשפר את סיכוי הגיוס שלכם? זה הזמן להיוועץ עם עורך דין לענייני צבא המתמחה בנושא.

רישום ומעקב אחר מועמדים לגיוס בעלי עבר פלילי

צה"ל בוחן את מועמדותם לגיוס של בני נוער המחזיקים ברישום פלילי באמצעות עריכת רשימות המפרטות את סוגי העבירות הפליליות בהן מואשם המועמד לגיוס. העבירות המופיעות ברשימה זוכות לניקוד בהתאם לחומרתן, כאשר הניקוד המצטבר של כל מועמד לגיוס משפיע על ההחלטה בנוגע לגיוסו או אי גיוסו לשירות הצבאי. הרשימות העומדות לרשות צה"ל מבוססות על רישומים מטעם משטרת ישראל והן מאפשרות לצבא לקיים מעקב עדכני אחר כל בן/ת נוער המועמד לגיוס המחזיק/ה ברישום פלילי. רוצים לדעת יותר על שיטת הניקוד הצה"לית בנוגע לגיוס בני נוער בעלי עבר פלילי? זה הזמן להיוועץ עם עו"ד צבאי המתמחה בנושא.

ייעוץ משפטי לבני נוער המחזיקים ברישום פלילי

בני נוער המחזיקים ברישום פלילי  או בעלי רישום תיק פתוח במשטרה יזדקקו בחלק גדול מהמקרים לשירותי ייעוץ משפטיים המוענקים על ידי עורך דין לענייני צבא, וזאת לצורך גיוסם לצה"ל. ייעוץ זה נחוץ במקרים בהם המועמד לגיוס נתקל בסירוב לגייסו בלשכות הגיוס ובמקרים בהם הרישום הפלילי הינו ממושך ועלול להעיב על חיוו האזרחיים של הנער/ה. פנייה מוקדמת לשירותיו של עו"ד צבאי יכולה בחלק מהמקרים להוביל למחיקת הרישום הפלילי עוד בטרם גיוסו של המועמד לצה"ל.

רוצים לדעת יותר על השירותים המשפטיים המוצעים לכם על ידי עורכת הדין דנה נוף בתחום המשפט הצבאי-פלילי? צרו איתנו קשר במייל, בטופס, או בעניינים דחופים בטלפון או בווטסאפ:

צרו איתנו קשר במייל, בטופס, או בעניינים דחופים בטלפון או בווטסאפ:

דילוג לתוכן