סניף תל אביב: 03-7360260

|

 סניף חיפה: 04-86820000

חיפוש
חיפוש

איך להוציא פטור מהצבא

בישראל קיים חוק גיוס חובה לכל אזרח המגיע לגיל 18, אבל גם צה"ל עצמו מבין שאת החובה הזאת אי אפשר להחיל על כולם בצורה שווה. בציבור כל כך רחב ומגוון בהחלט סביר שיהיו מקרים  בהם אדם אינו מתאים לשירות צבאי  מסיבות שונות. אם אתם נמצאים במקום הזה ושואלים את עצמכם איך להוציא פטור מהצבא, בשורות הבאות ננסה לתאר בפניכם את הדרכים המרכזיות שעומדות לרשותכם, כשבכל אחת מן הדרכים הללו, מומלץ לקבל סיוע של עורך דין צבאי מומחה.

אז איך מקבלים פטור משירות צבאי?

פטור משירות צבאי הוא הליך לגיטימי לחלוטין ואם אתם מרגישים או חושבים שאתם דוגמא לאדם שעבורו נוצר הפטור, תוכלו להשיג את הפטור הזה בכל אחת מן הדרכים הבאות בהתאם לנסיבות הספציפיות שלכם:

פטור נפשי

פטור בגין אי כשירות נפשית לשירות בצבא וקבלת פרופיל 21. פטור על רקע נפשי יכול להינתן על שלל הפרעות נפשיות ובכלל זה דיכאון, חרדות לסוגיהן, אישיות ילדותית, התמכרות קשה, סכיזופרניה, מחלת נפש ועוד. מסלול הפטור על סעיף נפשי עובר דרך קצין בריאות הנפש ופסיכיאטר צבאי ולבסוף אישור סופי של וועדה רפואית. בניגוד לעבר, סעיף זה לא ישפיע על החיים האזרחיים של בעל הפטור, למעט מקרים ייחודיים. בתעודת פטור יהיה רשום "מסיבות רפואיות" ולא מסיבות נפשיות".

פטור על אי התאמה בסיסית

קושי להסתגל למסגרות (פטור בגין קשיי הסתגלות), נשירה מלימודים בגיל צעיר, תיקים פליליים (פטור בגין רישום פלילי), אישיות אלימה או אנטי סוציאלית, יכולות שכליות ו/או נתונים אישיים נמוכים (פטור בגין נתוני סף) – כל אלה יכולים להוות רקע לקבלת פטור בגין אי התאמה בסיסית לשירות צבאי.

פטור בגין הריון או נישואין

הריון הוא עילה לשחרור מיידי מהצבא ו/או קבלת פטור משירות מראש. גם נישואין מהווים עילה לפטור משירות צבאי אם כי יש להסדיר את ההליך ברמה המשפטית על מנת להוכיח את אותנטיות הנישואין.

פטור בריאות

אפילפסיה, צהבת, כאבי גב חמורים, צליאק, אלרגיות חמורות – כל אלה ועוד, יכולים להוות רקע רפואי לקבלת פרופיל 21 או 24 וקבלת פטור משירות צבאי בכפוף לאישור רופא וועדה רפואית.

משרד עורכי דין דנה נוף מספק שירותי ייעוץ, ליווי וייצוג מועמדים לשירות צבאי וחיילים בשירות סדיר בהליכי קבלת פטור משירות צבאי על כל רקע חוקי שהוא לרבות פטור על רקע מצפון, רקע אישי ועוד. באתר האינטרנט שלנו תוכלו למצוא מידע נוסף סביב השאלה איך להוציא פטור מהצבא וכן תוכלו ליצור איתנו קשר עם כל שאלה בטלפונים 04-8682000 | 03-7360260 בכל שאלה ועניין.

 המידע המופיע במאמר זה  הינו בגדר מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי אישי.

עו"ד צבאי דנה נוף שירתה למעלה מ- 24 שנה בשירות קבע במגוון תפקידים בצה"ל ומתנדבת לשירות מילואים בדרגת סא"ל בפרקליטות הצבאית. ייצגה מאות חיילים בערכאות מנהליות בלשכת הגיוס ובצה"ל וחיילים בבתי דין צבאיים בכל הארץ שהוגש נגדם כתב אישום בעבירות שונות.

רוצים לדעת יותר על השירותים המשפטיים המוצעים לכם על ידי עורכת הדין דנה נוף בתחום המשפט הצבאי-פלילי? צרו איתנו קשר במייל, בטופס, או בעניינים דחופים בטלפון או בווטסאפ:

צרו איתנו קשר במייל, בטופס, או בעניינים דחופים בטלפון או בווטסאפ:

דילוג לתוכן