סניף תל אביב: 03-7360260

|

 סניף חיפה: 04-8682000

חיפוש
חיפוש

שחרור מצה"ל: פטור רפואי

פטור מטעמי בריאות מהווה את הפטור הפופולרי לשחרור משירות צבאי והוא ידוע יותר בכינויו: "פרופיל 21" הניתן על רקע בעיות בריאות כאלו ואחרות.

פטור זה מוענק למלש"בים (מועמדים לשירות ביטחון) או לחיילים בצבא הסדיר או הקבע הסובלים ממצב רפואי (פיזי או נפשי) העלול להתפרץ או להחמיר במהלך תקופת שירותם.

בין יתר הסיבות הרפואיות המובילות לקבלת פטור רפואי משירות צבאי תוכלו למצוא: בעיות אורטופדיות כגון כאבי גב, שברי גוף, קרע ברצועות, מחלות כרוניות כגון: קרוהן, סוכרת, בעיות לב, אלרגיות חמורות, מצבים נפשיים כגון: דיכאון, חרדה, סכיזופרניה ועוד.

קבלת פטור רפואי משירות צבאי כיצד? 

חשוב שתדעו: המערכת הצבאית היא זו האחראית למימון הבדיקות והטיפולים הרפואיים להם תדרשו במהלך הליך הבדיקה לזכאותכם בכל הנוגע לקבל פטור רפואי. היוועצות מוקדמת עם עורך דין צבאי בנוגע להליך בקשתכם לקבלת פטור משירות צבאי מטעמי בריאות, יכולה לשפר באופן משמעותי את זכאותכם לקבלת הפטור, וזאת בהתאם להיכרותו המעמיקה של עורך הדין בו בחרתם עם המערכת הצבאית ועם דיני הצבא בכל הנוגע למתן פטורים משירות.הליך קבלת הפטור מטעמי בריאות, בדומה לכל הליך קבלת פטור בגין סיבה אחרת מהשירות הצבאי, מתנהל אל מול המערכת הצבאית, לעיתים אף לפני הגיוס לצה"ל. מומלץ להסתייע בשירותיו של עורך דין צבאי המתמחה בדיני הצבא בכל הנוגע להענקת פטורים משירות. בתחילת התהליך החייל או המועמד לשירות נדרשים לפנות לרופא היחידה או לקצין בריאות הנפש (קב"ן), ובהתאם למצבם הבריאותי (הפיזי והנפשי כאחד), הם יופנו לבדיקות מקיפות הנערכות על ידי רופאים הפועלים במסגרת הצבאית או מטעמה. עם סיום הליך הבדיקות, מגיש הבקשה לקבלת פטור מטעמי בריאות יופנה לוועדה רפואית אשר תבחן את מצבו הבריאותי ותפסוק האם החייל או המועמד לשירות זכאי לקבלת פטור מטעמי בריאות.

עוד דבר חשוב שכדאי לדעת: בניגוד לדעה הרווחת, פטור משירות מטעמי בריאות במסגרת פרופיל 21, לא צריך להשפיע על המשך חייכם האזרחיים, ובמסגרת חוקי התעסוקה המונהגים במדינת ישראל, למעסיק אין את הזכות להפלות אתכם על רקע עניין זה.

רוצים לדעת יותר על השירותים המשפטיים המוצעים לכם על ידי עורכת הדין דנה נוף בתחום המשפט הצבאי-פלילי? צרו איתנו קשר במייל, בטופס, או בעניינים דחופים בטלפון או בווטסאפ:

צרו איתנו קשר במייל, בטופס, או בעניינים דחופים בטלפון או בווטסאפ:

דילוג לתוכן