סניף תל אביב: 03-7360260

|

 סניף חיפה: 04-86820000

חיפוש
חיפוש

שחרור מהצבא

חוק שירות ביטחון (נוסח משולב) המונהג בישראל מאז שנת 1986 הינו חוק המפרט בתוכו את כל הסיבות החוקיות באמצעותן ניתן לקבל פטור משירות ביטחון. פטור זה ניתן בחלק מהמקרים עוד בטרם מועד הגיוס לשירות, ובחלק מהמקרים הוא ניתן במהלך תקופת השירות והוא פוטר גם משירות החובה וגם משירות מילואים עתידי. שחרור מהצבא באמצעות קבלת פטור משירות, הינו הליך המיועד לנשים וגברים כאחד, וזאת בהתאם למאפיינים השונים הקבועים בחוק המותאמים לנשים וגברים ביחד ולחוד.

בין יתר הסיבות המובילות לקבלת פטור משירות תוכלו למצוא: 

  • הגירה – פטור משירות מטעמי הגירה מיועדים לכל אותם מלש"בים (מועמדים לשירות) אשר היגרו מחוץ לישראל בטרם הגיעם לגיל 16.
  • נישואין, הורות והיריון – פטור זה מיועד לנשים בלבד והוא מוענק באופן מיידי ובהתאם לסעיף 36 בחוק שירות ביטחון.
  • טעמי בריאות – פטור משירות המוענק לחיילים או מועמדים לשירות הסובלים מבעיות בריאותיות כאלו ואחרות. פטור זה מוענק במסגרת קביעת פרופיל נמוך המכונה: פרופיל 21.
  • הכרה דתית – פטור זה מיועד לנשים יהודיות בלבד, והוא מאפשר קבלת פטור משירות לכל אותן חיילות או מועמדות לשירות המצהירות על קיומו של אורח חיים דתי. גברים יהודים הלומדים בישיבה רשאים לדחות את מועד גיוסם לשירות בהתאם להסדר "תורתו אומנותו".
  • טעמי מצפון – פטור משירות ביטחון מטעמי מצפון מוענק למועמדים לשירות המצהירים על אידיאולוגיה הנוגדת את ערכי הצבא, וזאת בהתאם לסעיף 39 לחוק שירות ביטחון. פטור זה מוענק לאחר התייצבות המועמד לשירות בפני ועדת מצפון המוסכמת לקבוע האם המתייצב מולה הינו כשיר או בלתי כשיר לשירות.
  • תושב חוזר– פטור משירות מילואים המיועד לתושבים חוזרים בהתאם לתנאים המקדימים המופיעים בחוק שירות ביטחון.
  • מצוקה כלכלית– פטור ייחודי המוענק לחיילים או מועמדים לשירות המגיעים ממעמד סוציו אקונומי נמוך. פטור זה ניתן אך ורק במקרים חריגים בהם מתברר כי בני משפחתו של החייל או המועמד לשירות תלויים ביכולת השתכרותו של בנם.

קבלת פטור למטרות שחרור מהצבא – כיצד?

תהליך קבלת פטור משירות למטרות שחרור מהצבא, מיושם בהתאם לסוג הפטור הנדרש. תהליך זה יכול להיות מיושם עוד טרם גיוסכם לשירות, או לחילופין, במהלך שירותכם הצבאי, ואורכו נקבע בהתאם למורכבות השגת הפטור בהתאם למצבכם האישי. לקבלת ייעוץ משפטי בכל הנוגע לקבלת פטור משירות בגין סיבה כזו או אחרת, אנו ממליצים לכם ליצור קשר עוד היום עם עורכת הדין –דנה נוף המתמחה בנושא.

רוצים לדעת יותר על השירותים המשפטיים המוצעים לכם על ידי עורכת הדין דנה נוף בתחום המשפט הצבאי-פלילי? צרו איתנו קשר במייל, בטופס, או בעניינים דחופים בטלפון או בווטסאפ:

צרו איתנו קשר במייל, בטופס, או בעניינים דחופים בטלפון או בווטסאפ:

דילוג לתוכן