סניף תל אביב: 03-7360260

|

 סניף חיפה: 04-8682000

חיפוש
חיפוש

פטור משירות צבאי

הידעתם שבכל מחזור גיוס כ-50% מהמועמדים לשירות צבאי יהיו זכאים לקבלת פטור מהצבא מסיבה כזו או אחרת? הידעתם שישנן מספר סיבות ודרכים המאפשרות קבלת פטור משירות באופן מיידי? בשורות הבאות ריכזנו עבורכם מידע כללי אודות מספר דרכים לקבלת פטור מהצבא.

פטור מהצבא מטעמי בריאות – פרופיל 21 

פרופיל 21 מהווה הגדרה כוללת לפטורים רפואיים משירות ביטחון הניתנים על רקע בעיות בריאות (נפשיות או גופניות) של המועמדים לשירות או של החיילים בצבא הסדיר או הקבע. פרופיל זה נקבע לאחר התייצבות המלש"ב (מועמד לשירות) או החייל בפני ועדה צה"לית- רפואית, לאחר אישור הועדה ניתן לחייל או למלש"ב פטור משירות.  

פטור מהצבא מטעמי דת או מצפון

במקרים בהם הערכים האידיאולוגיים או הדתיים של המועמד לשירות או החייל נוגדים או עומדים בסתירה מוחלטת לערכי הצבא, רשאים החיילים או המועמדים לשירות להגיש בקשה לקבלת פטור משירות על רקע דת ומצפון. במקרים אלו, הליך קבלת הפטור הינו סבוך ומתמשך ונלווים אליו לא מעט השלכות היכולות להקשות עליכם בחייכם האזרחיים.

פטור מהצבא לנשים

פטור משירות צבאי לנשים ניתן בכל אחד מהמקרים הבאים:

  • נשים המצהירות על קיום אורח חיים דתי אשר אינו מאפשר להן לשרת בצבא
  • נשים הרות המעוניינות לשמור על ההיריון
  • נשים נשואות הרשומות במשרד הפנים בסטטוס זה
  • אמהות לילדים

בכל אחד מהמקרים הנ"ל, קבלת הפטור מאושרת לאחר הצגת מסמכים מתאימים. במקרים בהם חיילת בשירות מצויה בהיריון והיא מעוניינת לשמור את ההיריון, היא תהא זכאית לקבלת פטור בגין סיבה "רפואית" בה לא מפורט עניין ההיריון.

פטור מסיבות  פרט (ת"ש)

מועמדים לשירות או חיילים המגיעים ממשפחות קשות יום, זכאים לקבלת פטור על רקע מצוקות כלכליות, וזאת במידה ובני משפחתם תלויים ביכולת השתכרותם. פטור זה ניתן במקרים חריגים בלבד, וזאת רק לאחר שהצבא ניסה למצות את כל האפשרויות העומדות לרשותו באמצעות מתן תנאי שירות מיוחדים לאותו חייל או מועמד לשירות.

לסיכום, קבלת פטור מהצבא הינה פעולה המתאפשרת במספר דרכים שונות, במשרדה של עורכת הדין-דנה נוף, סא"ל במילואים, תוכלו ליהנות משירותי ייעוץ והכוונה משפטית בכל הנוגע לסיכוייכם לקבלת פטור מהצבא בגין סיבה כזו או אחרת.

רוצים לדעת יותר על השירותים המשפטיים המוצעים לכם על ידי עורכת הדין דנה נוף בתחום המשפט הצבאי-פלילי? צרו איתנו קשר במייל, בטופס, או בעניינים דחופים בטלפון או בווטסאפ:

צרו איתנו קשר במייל, בטופס, או בעניינים דחופים בטלפון או בווטסאפ:

דילוג לתוכן