סניף תל אביב: 03-7360260

|

 סניף חיפה: 04-8682000

חיפוש
חיפוש

פטור משירות צבאי

פטור מהצבא 

קבלת פטור מהצבא מתאפשרת מטעמים שונים כגון: טעמי בריאות, טעמי דת, טעמי מצפון ועוד. לכל אחת מהסיבות החוקיות בגינן ניתן לקבל פטור משירות חייבת להיות הצדקה הנובעת מאורח חייו או נסיבות חייו של מגיש הבקשה לקבלת פטור, וכל אחד מסוגי הפטורים השונים מושג באמצעות הליך נפרד המתנהל מול המערכת הצבאית.

את הבקשה לקבלת פטור מהצבא ניתן להגיש עוד במהלך היותכם מלש"בים, כלומר מועמדים לגיוס. בחלק מהמקרים, לאחר הגיוס לצה"ל.

סוגי פטורים מהצבא 

ברשימת הפטורים המוענקים על ידי המערכת הצבאית תוכלו למצוא:

  • פטור מהצבא מטעמי הכרה דתית– פטור זה מיועד לנשים בלבד המצהירות על קיום אורח חיים דתי.
  • פטור מהצבא מטעמי בריאות– פטור המוענק במסגרת קביעת פרופיל 21 המעיד על כך שמקבל הפטור סובל מבעיה רפואית או נפשית המונעת ממנו שירות צבאי מלא או חלקי.
  • פטור מטעמי מצפון– פטור המיועד לאלו הנושאים בעמדות פציפיסטיות אשר אינן תואמות את ערכי הצבא והשירות.
  • פטור עקב היריון, הורות או נישואין– פטור המיועד אף הוא לנשים בלבד. פטור זה מוענק באופן מיידי לחיילות או מועמדות לשירות שמצבן המשפחתי הינו: נשואה (עם או ללא ילדים) או לנשים המגדלות ילדים או כאלו המצויות בשלבי היריון מתקדם.
  • פטור עקב הגירה לחו"ל– פטור המיועד לכל אזרח ישראלי אשר היגר למדינה אחרת  עם הוריו בטרם הגיעו לגיל 16. הוכר כ"בן מהגרים" ונשאר בחו"ל עד גיל 23
  • פטור מטעמי פרט – פטור חריג המוענק לחיילים או מועמדים לשירות היכולים להוכיח כי הם תומכים כלכלית בבני משפחתם. פטור זה ניתן באופן חריג אך ורק לחיילים שבני משפחותיהם תלויים ביכולת השתכרותם.

קבלת פטור מהצבא – כיצד?

המערכת הצבאית מעמידה לרשותכם מספר ועדות מקצועיות באמצעותן ניתן לבחון את זכאותכם לקבלת פטור בהתאם לכל אחת מהסיבות החוקיות המופיעות לעיל. ברוב המקרים, הליך קבלת הפטור מתחיל מהגשת בקשה מנומקת מצד החייל או המועמד לשירות, לבקשה יצורפו מסמכים התומכים בה ומייד לאחר מכן הוא נדרש לעמוד בפני חברי הועדה הרלוונטית לסיבה בגינה הוא מבקש את הפטור.

באמצעות שירותי סיוע וייעוץ משפטי המוענקים לכם על ידי עורך דין צבאי, ניתן לנהל את הליך הגשת הבקשה באופן המיטבי ביותר להשגת התוצאות הרצויות.

רוצים לדעת יותר על השירותים המשפטיים המוצעים לכם על ידי עורכת הדין דנה נוף בתחום המשפט הצבאי-פלילי? צרו איתנו קשר במייל, בטופס, או בעניינים דחופים בטלפון או בווטסאפ:

צרו איתנו קשר במייל, בטופס, או בעניינים דחופים בטלפון או בווטסאפ:

דילוג לתוכן