סניף תל אביב: 03-7360260

|

 סניף חיפה: 04-86820000

חיפוש
חיפוש

ספורטאי מצטיין

בני נוער, המועמדים לשירות ביטחון העוסקים באופן מקצועי באחד מתחומי הספורט התחרותיים (כולל מוזיקאי ורקדן מצטיין), רשאים לפנות לנציגי הצבא (עוד בטרם מועד גיוסם), לצרכי הסדרת מעמדם כספורטאים מצטיינים. מעמד זה מאפשר לכל אותם ספורטאים  תנאי שירות המאפשרים שילוב של השירות הצבאי עם הפעילות הספורטיבית במקביל לשירותם הצבאי.

ספורטאי מצטיין 

מדי שנה, נציגי הצבא בשיתוף נציגי מנהל הספורט, מקיימים מספר ועדות מקצועיות במסגרתם נבחנות הבקשות השונות של ספורטאים מכל רחבי הארץ ומכל תחומי הפעילות הספורטיבית התחרותית בנוגע להסדרת מעמד "ספורטא מצטיין" בצה"ל.

מספר המכסות השנתיות המיועדות לספורטאים מצטיינים עומד על 410 (נכון לשנת 2015), ומספר מצומצם עוד יותר מיועד (בין 5 ל-10 מכסות) מיועד להסדרת מעמד של "ספורטאי עילוי", מעמד המאפשר דחיית שירות ויציאה לאימונים בחו"ל. חיילים בעלי מעמד של ספורטאי מצטיין, נדרשים לעבור טירונות כלל צה"לית, ולאחריה הם משובצים לתפקידי מנהלה שונים באזור מגוריהם, ובמסגרת תפקידם הצבאי הם מחויבים למתן שש שעות שירות יומיות לכל הפחות (בפועל, אף פחות).

המכסות השנתיות נקבעות על ידי גורמי הצבא, כאשר הליך בחירת מועמדי השירות לבעלי מעמד של ספורטאי מצטיין, נקבע על בסיס ההמלצות הניתנות על ידי מנהל הספורט. מכיוון שמספר המכסות הינו מצומצם מלכתחילה, עומדת לרשות כל אחד ואחת מכם אשר נדחה על ידי הוועדה לקבלת מעמד ספורטאי מצטיין,  האפשרות לפנות בבקשה לעיון חוזר בעניינכם. במקרים מסוימים, עומדות לרשותכם הזכות לביצוע הליך ביקורת שיפוטית כנגד החלטות הוועדה, וזאת במידה ועומד לרשותכם מידע או ראייה המוכיח כי החלטות הועדה בעניינכם לוותה בפגמים כאלו ואחרים.

בנוסף לתנאי שירות מועדפים המוענקים לחיילים בעלי מעמד של ספורטאי מצטיין, מעמד זה מאפשר גם דחייה של מועד הגיוס לתקופה של עד 4 שנים, או לחילופין, קיצור תקופת השירות או פיצולו באופן כזה אשר יאפשר לספורטאי המצטיין לצאת לאימונים או תחרויות בחו"ל.

הסדרת מעמד ספורטאי מצטיין באמצעות עורך דין צבאי

בני ובנות נוער אשר הקדישו את כל שנות העשרה (ואף קודם לכן) למטרת פעילות ספורטיבית כזו או אחרת, רשאים להסתייע בשירותיו של עורך דין צבאי לצורך קידום עניינם בכל הנוגע להסדרת מעמדם כספורטאים מצטיינים. פנייה מוקדמת לעורך הדין, עוד טרם קבלת צו ראשון,  יכולה לסייע רבות לקידום העניין ואף להוביל לכך שכך שעם מועד גיוסכם לשירות תעשו זאת במעמד של ספורטאי מצטיין.

רוצים לדעת יותר על השירותים המשפטיים המוצעים לכם על ידי עורכת הדין דנה נוף בתחום המשפט הצבאי-פלילי? צרו איתנו קשר במייל, בטופס, או בעניינים דחופים בטלפון או בווטסאפ:

צרו איתנו קשר במייל, בטופס, או בעניינים דחופים בטלפון או בווטסאפ:

דילוג לתוכן