סניף תל אביב: 03-7360260

|

 סניף חיפה: 04-8682000

חיפוש
חיפוש

נציב קבילות חיילים: הגשת קבילות וליווי משפטי

קבילה – מה זה בכלל? 

הגשת קבילות וליווי משפטי

קבילה היא למעשה תלונה המוגשת בגין מחדל אליו נחשף או ממנו נפגע מגיש התביעה או מי מטעמו. קבילות יכולות להיות מוגשות על ידי משרתים בשירות סדיר לרבות חיילי חובה, קבע ומילואים ו/או מלש"בים (מועמדים לשירות ביטחון). הקבילה יכולה להיות מוגשת מטעם בני משפחותיהם של משרתי הצבא, וזאת במידה ובן המשפחה הינו: בן, בת, אח, אחות, הורה או בן/בת זוג של החייל או על ידי עורך דין מייצג.

מתי ניתן להגיש קבילה?

ניתן לפנות לנקח"ל, נציג קבילות חיילים, בנושאים שונים בגינם מוגשת קבילה, לרבות, תנאי שירות, תנאי תברואה, נושאי השיבוץ ומגבלות השיבוץ, שירות מילואים, יחסים בין חיילים למפקדיהם, נושאים רפואיים ועוד.

הגשת קבילות וליווי משפטי

קבילות מטעם משרתי הצבא או בני משפחותיהם מוגשות באמצעות טופס להגשת קבילה אליו מצרפים נוסח תמציתי של מהות הקבילה, פרטים אישיים כגון: כתובת מגורים, מספר טלפון. במקרים בהם הקבילה עוסקת בנושאים רפואיים, לכתב הקבילה יצורף טופס ויתור על סודיות רפואיות. עם קבלת הקבילה בנקח"ל, נערך אפיון משפטי במסגרתו נבחנת הסוגיה, ולכן בחלק גדול מהמקרים, מומלץ להסתייע בשירותיו של עורך דין צבאי כבר בשלבים המוקדמים של הגשת הקבילה. במקרים בהם לאחר הבירור הראשוני נמצא כי נושא העילה לקבילה ראוי לבדיקה, הנושא מועבר לצוות בירור המורכב בין היתר ממשפטנים ורכזי בירור המטפלים בנושא. עורך דין לענייני צבא המתמחה בדיני המשפט הצבאי יכול לסייע לכל אחד ואחת מכם לאורך כל שלבי הגשת התביעה, החל משלב ניסוח הקבילה ועד לשלבי הבירור המתקדמים הנערכים אל מול המערכת הצבאית.

חשוב לדעת: הגשת קבילה הינה זכות לגיטימית העומד לרשותו של כל חייל/ת במסגרת שירותו הצבאי, והיא נועדה לטפל בסוגיות שונות הקשורות לתקופת שירותו.

רוצים לדעת יותר על השירותים המשפטיים המוצעים לכם על ידי עורכת הדין דנה נוף בתחום המשפט הצבאי-פלילי? צרו איתנו קשר במייל, בטופס, או בעניינים דחופים בטלפון או בווטסאפ:

צרו איתנו קשר במייל, בטופס, או בעניינים דחופים בטלפון או בווטסאפ:

דילוג לתוכן