סניף תל אביב: 03-7360260

|

 סניף חיפה: 04-8682000

חיפוש
חיפוש

נכי צה"ל? כך מגישים תביעה נגד משרד הביטחון

חיילים רבים סובלים מנכות שנגרמה להם במהלך השירות בצה"ל, אך נכי צה"ל רבים אינם מקבלים את זכויותיהם המגיעות להם על פי חוק. תביעה נגד משרד הביטחון – כך עושים את זה נכון

תאונות עבודה הן תופעה שכיחה מאוד, אך פעמים רבות אין למעסיק אחריות על מה שהתרחש במהלך העבודה. בשונה מהיחסים בין עובד למעביד, היחסים בין צה"ל לחייליו שונים לגמרי בכל היבט; השירות בצה"ל הוא חובה, ולפיכך, האחריות שנושא הצבא לשלום חייליו וביטחונם גדולה הרבה יותר מאשר מעביד לעובד. חוק הנכים משנת תשי"ט-1929, מהווה אבן יסוד בכל הנוגע לתביעות להכרת נכות מצד המשרתים בצה"ל, ועל פי חוק זה – ולפי שורת תקנות שנוספו עם השנים – מי שנגרמה לו נכות בגלל השירות בצה"ל (ובעוד שורה של גופים ביטחוניים) ובמהלכו, זכאי להגיש תביעה נגד משרד הביטחון להכרה בו כנכה צה"ל; הכרה שנושאת עמה שורה של זכויות חשובות.
נכי צה"ל שקיבלו הכרה ממשרד הביטחון יכולים לקבל סיוע רב וחיוני, שיקל על החיים המורכבים שגורמת הנכות. הסיוע תלוי באחוזי הנכות ובעוד גורמים כמו מצבו האישי ומצב התעסוקה של התובע. יש נכים שמקבלים קצבה חודשית, חלק מהנכים זכאים לסיוע שיקומי, וחלק מהנכים המוגדר בעל אחוזי נכות נמוכים – יהיה זכאי למענק חד-פעמי.

תביעה נגד משרד הביטחון להכרה בנכות – למי זה מיועד? 

החוק מגדיר נכות כאובדן כושר לפעול פעולה רגילה, פיזית או שכלית, או הפחתה בכושר כזה. על פי החוק, הכרה כנכה צה"ל תוענק למי שהצליח להוכיח כי נגרמה לו נכות – כהגדרתה בחוק – או מחלה, במהלך השירות בצה"ל, וכתוצאה ישירה מהשירות בצה"ל. בנוסף, גם מי שחלה במחלה או שמחלתו החמירה במהלך השירות בצה"ל ובגינו, יכול להגיש תביעה נגד משרד הביטחון להכרה בנכות. על ההוכחות המצורפות לתביעה להיות ברורות וממשיות, כדי לשכנע אתקצין התגמולים, מי שדן בתביעה, כי יש קשר ישיר בין השירות בצה"ל לבין הנכות או המחלה.

תביעה נגד משרד הביטחון בליווי עו"ד צבאי דנה נוף

לפני הכל, מומלץ מאוד להתייעץ עם עו"ד המתמחה בזכויות נכי צה"ל ובתביעות להכרה בנכות. עו"ד צבאי דנה נוף מתמחה בעניינים אלה, ונכי צה"ל רבים חבים לה את הקצבה החודשית שלהם. עו"ד דנה נוף תסייע לכם לגבש את התביעה עם כל הראיות החשובות למצבכם. בתביעות מסוג זה, כל מסמך הוא חשוב, במיוחד מסמכים רפואיים, צילומים, חוות דעת רפואיות וכדומה. על תביעתכם להתמודד עם האתגר להוכיח כי הנכות נגרמה כתוצאה מהשירות בצה"ל ובמהלך השירות ולא לאחר מכן. לאחר שהכנתם כראוי את התביעה על כל המסמכים הרלוונטיים, יש להגיש את התביעה לקצין התגמולים באגף השיקום במשרד הביטחון, שנדרש להשיב לה בתוך תשעה חודשים, לחיוב או לשלילה.
במקרה של אישור התביעה, תצטרכו לעמוד בפני ועדה רפואית שתקבע את שיעור הנכות ומידת הנכות ממנה אתם סובלים, ולפי קביעה זו ייקבע גם גובה התגמולים להם אתם זכאים ממשרד הביטחון.
במקרה שקיבלתם הודעה מקצין התגמולים על דחיית התביעה, אל תרימו ידיים. תוכלו לערער על ההחלטה בפני ועדת הערעורים. כמובן, שבערעור על החלטה בעניין תביעה נגד משרד הביטחון, עזרת עו"ד היא קריטית להצלחה. משרדנו טיפל בהצלחה בלקוחות רבים שערערו על החלטת קצין התגמולים, ובעזרת עו"ד צבאי דנה נוף זכו לתגמולים חודשיים שסייעו להם לצלוח את חיי היומיום.
לפנייה לעו"ד צבאי דנה נוף, לחצו כאן.

רוצים לדעת יותר על השירותים המשפטיים המוצעים לכם על ידי עורכת הדין דנה נוף בתחום המשפט הצבאי-פלילי? צרו איתנו קשר במייל, בטופס, או בעניינים דחופים בטלפון או בווטסאפ:

צרו איתנו קשר במייל, בטופס, או בעניינים דחופים בטלפון או בווטסאפ: