סניף תל אביב: 03-7360260

|

 סניף חיפה: 04-86820000

חיפוש
חיפוש

זיוף גימלים

על פי חוק השיפוט הצבאי (סעיף 105) כל ניסיון לזיוף מסמכים צבאיים, לרבות גימלים המהווים מסמך צבאי לכל דבר ועניין, מהווה עבירה על החוק, והדבר עלול להוות עילה להגשת כתב אישום המוביל לתקופות מאסר ממושכות וטומן בחובו רישום פלילי..

זיוף גימלים כעבירה פלילית – מתי? 

בניגוד לדעה הרווחת בקרב משרתי הסדיר, הרואים בפעולת הזיוף עבירת משמעת בלבד, עבירה זו עלולה להוות עבירה פלילית בהתאם לנסיבות אשר הובילו לזיוף, טיב הזיוף, מידת התחכום, התקופה לאורכה התקיים הזיוף, מספר ימי ה"גימלים" המזויפים וכדומה. בתי הדין הצבאיים הנדרשים להתדיין בנושא זיוף גימלים, רואים בעבירה זו עבירה חמורה בשל המעילה באמון במערכת הצבאית מצידו של החייל המזייף. לאור חומרת העבירה, בתי הדין הצבאיים עלולים אף לתת גזר דין של   עונשי מאסר בפועל על מי שהורשע בביצוע עבירה זו.

אתם נחקרים במצ"ח כחשודים בביצוע עבירת זיוף גימלים? זה הזמן להיוועץ עם עורך דין צבאי

כבר בשלב חקירת מצ"ח ועוד בטרם יוגש כתב אישום בגין עבירת זיוף גימלים כנגדכם, מומלץ להיוועץ עם של עורך דין צבאי . פנייה מוקדמת ככל הניתן לעורך הדין, תאפשר לעורך הדין לגבש בעבורכם קו הגנה המבוסס על הנסיבות השונות אשר הובילו אתכם לבצע את פעולת הזיוף, ובחלק מהמקרים, אף לשקול שיפוט בדין משמעתי  ביחידה במקום הגשת כתב אישום לבית דין צבאי .

חשוב לדעת: התביעה הצבאית רשאית לבקש את מעצרכם במידה והוכח כי זיוף גימלים על ידיכם בוצע לתקופה ממושכת של מעל 30 יום. העונשים המוטלים על חיילים המורשעים בביצוע עבירת זיוף מסמכים נעים בין  מאסר על תנאי לבין תקופות מאסר בפועל  בהתאם לחומרת המעשה. בנוסף, הורדה בדרגה וקנס.

רוצים לדעת יותר על הזכויות המשפטיות העומדות לרשותכם כמואשמים בביצוע עבירת זיוף גימלים? זה הזמן ליצור קשר עם עורך דין צבאי המתמחה בחוק השיפוט הצבאי ובייצוג חיילים המואשמים בביצוע עבירות כאלו ואחרות במהלך שירותם הצבאי.

רוצים לדעת יותר על השירותים המשפטיים המוצעים לכם על ידי עורכת הדין דנה נוף בתחום המשפט הצבאי-פלילי? צרו איתנו קשר במייל, בטופס, או בעניינים דחופים בטלפון או בווטסאפ:

צרו איתנו קשר במייל, בטופס, או בעניינים דחופים בטלפון או בווטסאפ:

דילוג לתוכן