סניף תל אביב: 03-7360260

|

 סניף חיפה: 04-86820000

חיפוש
חיפוש

הסדרת מעמד לבן מהגרים בסיוע עו"ד צבאי

רבים מהישראלים המתגוררים בחו"ל אינם יכולים לחזור לארץ בגלל בעיות במעמדם החוקי מול צה"ל. עורך דין צבאי יכול לסייע בהסדרת מעמד לבן מהגרים.

ישראלים רבים הנמצאים מחוץ לגבולות המדינה אינם יכולים להגיע לארץ מבלי להיעצר בעבירת עריקות משירות צבאי. למרבה האבסורד, חלק מהישראלים הללו מעולם לא הגיעו לארץ, אלא נולדו לישראלים יורדים וקיבלו אזרחות ישראלית באופן אוטומטי. חוק שירות ביטחון, המחייב כל אזרח ישראלי לשרת בצה"ל ואינו פוסח גם על הדור השני למהגרים. על פי החוק, כל אזרח ישראלי חייב בשירות צבאי. האפשרות שעומדת לבני המהגרים להימנע מעבירה על החוק הישראלי, היא להסדיר את מעמדם בבוא העת בקונסוליה הישראלית. 

התערבות עורך דין צבאי בהסדרת מעמד

המועד להסדרת המעמד הוא גיל 16 וחצי. למרות האפשרות הזאת, רבים מבני המהגרים כלל אינם מודעים לכך והם חיים את חייהם בארץ בה נולדו בלי לדעת שאזרחותם הישראלית גורמת להם להיחשב כמבוקשים למעצר. אלה שלא הסדירו את מעמדם במועד ולא התייצבו לשירות בצה"ל כנדרש על פי החוק הישראלי, צפויים עם הגיעם לישראל להיעצר בשדה התעופה בגין השתמטות משירות צבאי – עבירה שהעונש שלצידה עלול להיות מאסר בכלא צבאי. ולאחר ריצוי העונש גם יצטרך לשרת בצה"ל.. האפשרות היחידה שנותרה למי שלא הסדיר את מעמדו, היא לפנות לעורך דין צבאי מומחה להסדרת מעמד בני מהגרים.

סיוע עורך דין צבאי בסיטואציה כזו היא חיונית. ההשלכות העשויות לנבוע כתוצאה מאי-הסדרת המעמד הן חמורות ביותר. אם ברצונו של "בן המהגרים" לעלות בעתיד לארץ, הוא יוכתם לשנים ארוכות ברישום פלילי, מלבד ריצוי עונש מאסר בכלא צבאי וגיוס לשירות מלא בצה"ל. לעו"ד צבאי דנה נוף נסיון רב בהסדרת מעמד חריג לבני מהגרים.

רוצים לדעת יותר על השירותים המשפטיים המוצעים לכם על ידי עורכת הדין דנה נוף בתחום המשפט הצבאי-פלילי? צרו איתנו קשר במייל, בטופס, או בעניינים דחופים בטלפון או בווטסאפ:

צרו איתנו קשר במייל, בטופס, או בעניינים דחופים בטלפון או בווטסאפ:

דילוג לתוכן