סניף תל אביב: 03-7360260

|

 סניף חיפה: 04-8682000

חיפוש
חיפוש

בעזרתה של עו"ד צבאי דנה נוף - מיטב אישר באופן חריג הסדרת מעמד בן מהגרים רטרואקטיבית

עם עו"ד צבאי מקצועי, גם הטוב ביותר יכול לקרות: מיטב אישר באופן חריג הסדרת מעמד "בן מהגרים" רטרואקטיבית, כך שהפטור משירות חל זמן רב לפני תחילת ההליכים המשפטיים.

בהחלטה נדירה נקבע על ידי הגורם המאשר  במיטב כי אזרח ישראלי שננקטו נגדו הליכים משפטיים לאחר  שמעמדו הצבאי כ"בן מהגרים" לא אושר, יקבל פטור משירות צבאי, רטרואקטיבית, כך שהוא נחשב כמי שמעולם לא עבר על חוקי המדינה.

את הסיום המוצלח של הפרשה הקדים טיפול מסור של עו"ד צבאי דנה נוף, סא"ל (במילואים) העוסקת רבות בענייני בני מהגרים. הסדרת מעמד "בן מהגרים" היא סוגיה המוכרת כמעט לכל אזרח ישראלי שחי בחו"ל, אך רבים מאזרחים אלה לא מודעים לבעיות הקשות שעלולות לנבוע מהזנחת הטיפול בעניין. עו"ד צבאי דנה נוף הסבירה כי צה"ל רואה חשיבות ראשונה במעלה בטיפול בעבירות נפקדות ועריקות מצה"ל, ולכן חשוב מאוד להסדיר את המעמד בזמן מול הקונסוליה הישראלית במקום המגורים. "הבעיות מתחילות כשלא עושים את הדברים במועד הנכון", אומרת עו"ד נוף. "הסדרת מעמד היא פעולה פשוטה, גם אם היא דורשת מעט בירוקרטיה מתישה. שום דבר לא שווה את הפחד, את המשפט, הכלא הצבאי. נערים שמעולם לא ביקרו בישראל יכולים להגיע לביקור בארץ ולהיעצר על ידי המשטרה הצבאית".

 מתן פטור משירות צבאי והכרה רטרואקטיבית במעמד 'בן מהגרים

חוק שירות ביטחון חל על כל אזרח ישראלי, בין אם הוא חי בארץ ובין אם הוא חי בחו"ל. כפועל יוצא מהוראות החוק, נדרשים מדי שנה אלפי בני מהגרים להסדיר את מעמדם מול רשויות הצבא, כדי שלא ייחשבו כעריקים, עם כל המשתמע מכך. הצבא מייחס חומרה רבה לעבירות עריקות מצה"ל, גם אם מדובר בעריק שלא ביצע הסדרת מעמד בן מהגרים, וכתבי אישום רבים המוגשים בעבירות אלו מגיעים לידי הרשעה הגוררת עמה עונשי מאסר ורישום פלילי.

זקוקים לעזרה בנושאי הסדרת מעמד בן מהגרים או עריקות מצה"ל? עו"ד צבאי דנה נוף תשמח לעמוד לשירותכם. לפנייה לעו"ד נוף, לחצו כאן.

רוצים לדעת יותר על השירותים המשפטיים המוצעים לכם על ידי עורכת הדין דנה נוף בתחום המשפט הצבאי-פלילי? צרו איתנו קשר במייל, בטופס, או בעניינים דחופים בטלפון או בווטסאפ:

צרו איתנו קשר במייל, בטופס, או בעניינים דחופים בטלפון או בווטסאפ:

דילוג לתוכן