סניף תל אביב: 03-7360260

|

 סניף חיפה: 04-8682000

חיפוש
חיפוש

יצא מישראל אחרי 16 וזכה באופן חריג להסדרת מעמד בן מהגרים - בעזרתה של עו"ד צבאי דנה נוף

בעקבות פנייתה של עו"ד צבאי דנה נוף, צה"ל אישר באופן חריג הסדרת מעמד בן מהגרים לא', אזרח ישראלי שיצא מהארץ לאחר גיל 16, למרות הוראות החוק המפורשות בעניין. א' מאושר: "סוף סוף יכול לבוא לישראל, לראות את המשפחה והחברים"

א' עזב את הארץ תקופה קצרה לפני תחילת המיונים לשירות בצה"ל. בעוד הוא מתרגל לחייו החדשים בחו"ל, החלו להגיע הצווים מלשכת הגיוס. "בהתחלה התקשרה להורים שלי השכנה, וסיפרה שהגיע זימון מצה"ל על שמי. היינו כל-כך רחוקים מהארץ, והכל היה מסעיר ושונה, וכלל לא עלה בדעתי שמשהו רע מתרחש כאן". המכתב הזה מצבא הגנה לישראל היה הראשון בשורה של מכתבים נחרצים, שבישרו על המצב החדש של א' – משתמט משירות חובה בצה"ל, ושוהה בחו"ל ללא אישור. בשנים הבאות העדיף א' לטמון את ראשו בחו"ל, ולהמשיך לחיות את חייו במקומו, מתוך יאוש והבנה שאין מה לעשות בעניין. "פניתי לכמה עורכי דין צבאיים, וכולם היו סקפטיים באשר לאפשרות להסדרת מעמד בן מהגרים אחרי 16. אחד אמר לי 'חבל על הכסף והזמן שלך, יצאת מהארץ אחרי גיל 16, החוק מחייב אותך בגיוס. אין מה לעשות אתך'. התייאשתי". בעקבות מצבו מול רשויות הצבא, א' נמנע מלבקר בישראל, ולמעשה היה צפוי למעצר מיידי עם היכנסו לישראל.
אל דנה נוף הגיע א' בעקבות המלצה של חבר שהיה במצב דומה. "חבר סיפר לי שאולי אפשר לעשות משהו בעניין. הוא נעזר בעו"ד צבאי דנה נוף, אבל אני הייתי מיואש. לאחר הפצרות רבות הסכמתי ליצור אתה קשר". השבוע, לאחר פעילות נמרצת מצד עו"ד דנה נוף, התבשר א' כי באופן חריג צה"ל מכיר בו כבן מהגרים, למרות העובדה שהוא אינו נכלל ברשימת הזכאים למעמד זה. "זו תחושה נפלאה", אומר א', "כאילו איזו משקולת כבדה שהיתה שם נעלמה. אני יכול לבקר בישראל, לראות את המשפחה שלי, את החברים. חמש שנים לא יכולתי לדרוך בישראל".

הסדרת מעמד 'בן מהגרים' חריג

עו"ד צבאי דנה נוף מסבירה כי למרות החוק הנוקשה בעניין הסדרת מעמד בן מהגרים, הצגת הנסיבות המיוחדות באור נכון תוכל להביא לפתרון הבעיה. לדבריה, חשוב מאוד שלא להזניח את העניין, ולהסדיר במועד את המעמד, מיד בהגעת הצו הראשון. "רוב בני המהגרים שנכנסו לצרות פשוט העדיפו לטמון את הראש בחו"ל ולוותר על ההליך הפשוט הזה. כמובן, יש את אלה שהחוק אינו מכיר בהם כבני מהגרים, והם זקוקים לעזרת עו"ד צבאי מומחה לעניין הסדרת מעמד. כמובן, בכל מקרה, יאוש אינו פתרון. במוקדם או במאוחר תאלצו להסדיר את העניין. תמיד כדאי לפנות לעו"ד צבאי שיעזור לכם לפתור את הבעיה". 
חוק שירות ביטחון מחייב כל אזרח ישראלי, גם אם מעולם לא היה בארץ, לשרת שירות צבאי בצה"ל. לאלה העומדים תחת הקריטריונים הקבועים בחוק, ישנה אפשרות להסדרת מעמד בן מהגרים בקונסוליה, עם הגיעם לגיל 16 וחצי. מי שנקרא לשרת בצה"ל ולא הסדיר את מעמדו במועד, צפוי לעמוד לדין בעוון עריקות מצה"ל ככל אזרח ישראלי אחר – דבר שיכול להוביל לעונש מאסר בכלא צבאי, רישום פלילי, וכמובן, חובת הגיוס לצה"ל נותרת בעינה. עו"ד צבאי דנה נוף ידועה כמומחית לענייני הסדרת מעמד בן מהגרים, וישראלים רבים החיים בחו"ל נעזרו בה כדי להסדיר את עניינם מול הרשויות.
נתקלתם בבעיה מול הצבא? זקוקים להסדרת מעמד בן מהגרים? פנו עוד היום לעו"ד צבאי דנה נוף. ליצירת קשר, לחצו כאן.

רוצים לדעת יותר על השירותים המשפטיים המוצעים לכם על ידי עורכת הדין דנה נוף בתחום המשפט הצבאי-פלילי? צרו איתנו קשר במייל, בטופס, או בעניינים דחופים בטלפון או בווטסאפ:

צרו איתנו קשר במייל, בטופס, או בעניינים דחופים בטלפון או בווטסאפ:

דילוג לתוכן