סניף תל אביב: 03-7360260

|

 סניף חיפה: 04-86820000

חיפוש
חיפוש

דחיית שירות למועמדים לשירות ביטחון השוהים בחו"ל

דחיית השירות למי היא מתאפשרת?

בן מהגרים – אזרח ישראלי המיועד לשירות צבאי אשר נולד בחו"ל, או לחילופין, עזב את ישראל בטרם הגיעו לגיל 16. במקרים בהם אחד מהוריו שוהה וחי בארץ, המועמד לשירות מחויב בהצגת מסמכים המעידים כי הוא נמצא בחזקת ההורה השוהה בחו"ל. חשוב לציין שבמקרים בהם הוריו של בן המהגרים חזרו ארצה (בטרם הגיעו לגיל 21) הוא איננו יוכר כבן מהגרים לצורך קבלת דחיית שירות בצה"ל אלא אם עזב את הארץ לפני גיל 13. או אז, לא יאבד את המעמד שלו במקרה בו הוריו יחזרו לארץ עת מלאו לו 18 שנים.החוק הצבאי מתיר דחיית גיוס למלש"בים השוהים בחו"ל בהתאם לכל אחת מההגדרות הבאות:

• בן שליחים – אזרח ישראלי השוהה בחו"ל דרך קבע ביחד עם הוריו (או אחד מהם), וזאת במסגרת שליחות ההורה לעבודה בחו"ל כנציג של גוף ממשלתי, ציבורי או פרטי.

• יליד חו"ל – אזרח ישראלי אשר נולד בחו"ל, ובזמן לידתו אחד ההורים (או שניהם) היה בעל אזרחות ישראלית. דחיית שירות לילידי חו"ל תוסדר אך ורק במקרים בהם שהה מרגע הלידה ועד הגיעו לגיל 18, הילד יחד עם הוריו דרך קבע בחו"ל.

הסדרת מעמד לצורך דחיית שירות

הסדרת מעמד בן מהגרים/בן שליחים/ יליד חו"ל לצורך דחיית השירות או קבלת פטור משירות, מתאפשרת באמצעות פניה מסודרת לרשויות הצבא באמצעות הקונסוליה באיזור המגורים בחו"ל עוד בטרם הגיע לגיל 17. במקרים חריגים, הליך הסדרת המעמד מתאפשרת באמצעות פנייה לקבלת שירותיו של עורך דין לענייני צבא המתמחה בנושא.

הסדרת מעמד באמצעות עורך דין צבאי בטרם הגיעו של המועמד לשירות לגיל 17, תאפשר למלש"ב להסדיר את עניינו בטרם הגדרתו כעריק או כמשתמט מצו התייצבות לבדיקות רפואיות. פנייה מוקדמת אל עורך דין לענייני צבא תבטיח גם לכם הליך יעיל, מהיר ומקצועי בכל הנוגע להסדרת מעמדכם לדחיית השירות. לקבלת ייעוץ משפטי בנושא אנו ממליצים לכם להקדים את פנייתכם אל עורך דין צבאי.

.

רוצים לדעת יותר על השירותים המשפטיים המוצעים לכם על ידי עורכת הדין דנה נוף בתחום המשפט הצבאי-פלילי? צרו איתנו קשר במייל, בטופס, או בעניינים דחופים בטלפון או בווטסאפ:

צרו איתנו קשר במייל, בטופס, או בעניינים דחופים בטלפון או בווטסאפ:

דילוג לתוכן