סניף תל אביב: 03-7360260

|

 סניף חיפה: 04-86820000

חיפוש
חיפוש

הוקדם השחרור ובוטלה התחייבות לשרת בקבע

שוחרר מצה"ל ולא ישרת בקבע לאחר שפנה לנקח"ל בעזרת עו"ד צבאי דנה נוף.  י', עתודאי שחתם על התחייבות לשרת בקבע, שוחרר מן השירות הצבאי שחרור מוקדם ובוטלה התחייבותו לשירות קבע, לאחר פנייה של עו"ד צבאי דנה נוף לנקח"ל. "רק בזכותך אני חייל משוחרר"

י', שהחל את שירותו הצבאי כעתודאי המחויב לשירות קבע וחלה במחלה כרונית, שוחרר שחרור מוקדם מהשירות בצה"ל ונפטר מהתחייבותו לשירות קבע בעקבות פנייה שהגישה עו"ד צבאי דנה נוף לנקח"ל.

י', חייל צעיר ושאפתן, החל את שירותו הצבאי כעתודאי עם הרבה רצון טוב לתרום למדינה ולצה"ל. על ההתחייבות לשירות קבע חתם י' ללא היסוס, כהמשך לחלומות הילדות שתמיד ליוו אותו. הכל השתנה כשי' חלה במחלה כרונית, שפגעה קשות בתפקוד שלו, ולא איפשרה לו למלא את התחייבויותיו כלפי הצבא. בתחילה הצהיר י' על אי-כשירות זמנית, כפועל יוצא ממצבו הרפואי, אך עדיין קיווה כי יוכל באיזשהו שלב להשתקם ממצבו ולהגשים את חלומו לשרת בקבע בתחום המקצועי שבו התכוון לשרת. חלפו הימים, וי' חזר לשירות סדיר לאחר תקופה של התאוששות, אך בגלל מצבו הרפואי נקבע לו פרופיל 45 – פרופיל אתו הוא לא יכול לממש את הידע המקצועי שרכש, בוודאי שלא להשתלם בו במסגרת הצבא ולרכוש את המקצוע אותו התעתד בתחילה ללמוד במסגרת העתודה הצבאית.

עם זאת, המשיך י' לתרום את כישוריו לצה"ל. הוא שירת בהצטיינות בגדוד קשר מבצעי בחיל האוויר, קיבל תעודת הצטיינות על שירותו במבצע "צוק איתן", וגם קיבל אות הצטיינות על התקופה הראשונה בשנת 2015. לקראת סיום השירות הצבאי, נקרא י' לראיון ביטול התחייבות לשירות קבע, לאחר שלא נמצאו תקנים די הצורך ביחידה בה שירת. לאחר הראיון, החליט מפקד היחידה לפטור את י' משירות קבע ולשחרר אותו בתנאי הת"ש שלו.

כשהתקרב תאריך השחרור, נודע לי' כי לא רק שלא ביטלו לו את ההתחייבות לשירות קבע, גם הוסיפו לו שנת שירות נוספת על השירות הסדיר, מלבד שירות הקבע.

כשפנה י' למפקדיו, זכה להסברים מתסכלים שהבהירו לו כי תקופת אי-הכשירות הזמנית אינה נחשבת לו לשירות צבאי, והלכך עליו להשלים את התקופה הזאת למניין ימי השירות הסדיר.

לעו"ד צבאי דנה נוף הגיע י' מחיפוש באינטרנט. לאחר שיחה ראשונית, הגישה עו"ד נוף פנייה לנקח"ל כדי להסדיר את עניינו של י'.

י' מספר כי עו"ד דנה נוף פעלה באינטנסיביות כדי להשיג את התוצאה תוך שבוע בלבד: "נשאר עוד פחות משבוע עד לתאריך השחרור המקורי, ודנה עבדה ללא הפסקה והתקשרה ולחצה על הנקח"ל עד שהעניין נפתר".

עשו לכם עוול? זקוקים לעו"ד שייצג אתכם מול הצבא? פנו עוד היום לעו"ד צבאי דנה נוף. ליצירת קשר, לחצו כאן.

רוצים לדעת יותר על השירותים המשפטיים המוצעים לכם על ידי עורכת הדין דנה נוף בתחום המשפט הצבאי-פלילי? צרו איתנו קשר במייל, בטופס, או בעניינים דחופים בטלפון או בווטסאפ:

צרו איתנו קשר במייל, בטופס, או בעניינים דחופים בטלפון או בווטסאפ:

דילוג לתוכן