סניף תל אביב: 03-7360260

|

 סניף חיפה: 04-8682000

חיפוש
חיפוש

איך לצאת מהצבא

איך לצאת מהצבא על רקע מצבכם הבריאותי? 

אחת מהסיבות הנפוצות ביותר לקבלת פטור משירות צבאי מגיעה על רקע מצבו הבריאותי של המלש"ב (מועמד לשירות ביטחון), או לחילופין, על רקע מצבו הבריאותי ההולך ומדרדר על החייל/ת לאורך תקופת השירות. פטור מטעמי בריאות ניתן באמצעות מה שמכונה בעגה הצה"לית: פרופיל 21, והוא ניתן על רקע בעיות בריאות (גופניות ונפשיות כאחד) של המועמד לשירות או החייל. לצורך קבלת הפטור ממניעים בריאותיים תדרשו להתייצב בפני ועדה רפואית המוסמכת לקבוע ולהחליט האם הינכם זכאים לקבלת פטור מטעמי בריאות. יודגש, שבעבר, הסיבה לפטור מסיבות נפשיות הייתה נרשמת בתעודת פטור "מסיבות נפשיות". בשנים האחרונות, על רקע חוק יסוד "כבוד האדם וחירותו" ועל רקע חוק "צנעת הפרט", גם שחרור מסיבות נפשיות ירשם הסיבה כ"סיבות רפואיות"

איך לצאת מהצבא על רקע בעיות כלכליות?

פטור משירות צבאי על רקע בעיות כלכליות בקרב משפחתו של החייל/ת או של המועמדים לשירות, ניתן במספר מקרים חריגים בהם בני משפחתו של החייל תלויים ביכולת השתכרותו של החייל או המועמד לשירות. ברוב המקרים, הצבא איננו פוטר את החייל משירות בגין מצבה הכלכלי של בני משפחתו, אלא מסייע לו באמצעות תנאי שירות (ת"ש) כאלו ואחרים, ורק במקרים מסוימים וחריגים ניתן לקבל פטור על רקע בעיות כלכליות. בתעודת פטור ירשם "מטעמי פרט".

איך נשים יכולות לצאת מהצבא?

חיילות או מועמדות לשירות זכאיות לפטור סטטורי מכוח החוק במידה והן רשומות כנשואות במשרד הפנים או אם הינן  בהיריון . האמור מתייחס גם לתקופת השירות. פטור זה הינו פטור ייחודי לנשים בלבד והוא ניתן באופן מיידי לכלל הנשים הנשואות או ההרות עוד בטרם גיוסן או במהלך שירותן. פטור נוסף המיועד לנשים הינו פטור משירות צבאי מטעמי הכרה דתית, והוא ניתן לכלל אותן נשים המצהירות על קיום אורח חיים דתי המונע מהן שירות בצבא ו בלבד שהאישור על כך ניתן לפחות 90 יום לפני מועד הגיוס הראשון שנקבע

רוצים לקבל  מידע נוסף על ההשלכות הנלוות לכל אחת מהסיבות בגינן ניתן לצאת מהצבא? תוכלו להסתייע בשירותי ייעוץ והכוונה משפטית בכל הנוגע לקבלת פטור משירות.

רוצים לדעת יותר על השירותים המשפטיים המוצעים לכם על ידי עורכת הדין דנה נוף בתחום המשפט הצבאי-פלילי? צרו איתנו קשר במייל, בטופס, או בעניינים דחופים בטלפון או בווטסאפ:

צרו איתנו קשר במייל, בטופס, או בעניינים דחופים בטלפון או בווטסאפ: