סניף תל אביב: 03-7360260

|

 סניף חיפה: 04-86820000

חיפוש
חיפוש

הורדת פרופיל - איך להוריד פרופיל בצה"ל

חיילים רבים בסדיר ובמילואים מבקשים לדעת איך להוריד פרופיל, כמו גם רבים אחרים המבקשים דווקא להעלות פרופיל רפואי. אז איך מורידים או מעלים פרופיל? כל מה שאתם צריכים לדעת

הפרופיל הרפואי הנקבע לחייל עם תחילת השירות הצבאי, עתיד ללוות אותו לאורך שנות השירות, גם אם עברו שנים רבות מאז שעבר בדיקה כוללת. כך נוצר מצב בו חיילים רבים, בסדיר ובמילואים, תוהים איך להוריד פרופיל, זאת לאחר שמצבם הרפואי השתנה לרעה ותנאי השירות שנקבעו להם כבר אינם תואמים את יכולותיהם. חלק מהחיילים – בעיקר חיילי מילואים – כבר אינו כשיר לשירות, ואף ייתכן כי יש מהם שזכאים לפטור. לעומתם, חיילים אחרים מעוניינים דווקא להעלות פרופיל, ומעלים טענות רבות על אופן קביעת הפרופיל ועל התאמתו למצבם הרפואי האמיתי. למעשה, למען חיילים אלו פועלות וועדות רפואיות שדנות בבקשות הרבות לשינוי הפרופיל הרפואי.

איך להוריד פרופיל? הוועדות הרפואיות ומה שביניהן 

הליך הפנייה לוע"ר – הוועדה הרפואית הצה"לית, מתחיל בפנייה לקצינת הקישור ביחידה. אצל קצינת הקישור עליכם למלא טופס פנייה לוע"ר, בו אתם מבקשים לקבוע לכם פרופיל רפואי חדש. לטופס זה יש לצרף העתקים של כל המסמכים הרפואיים הרלוונטיים לעניינכם. את כל זה עליכם לשלוח בדואר רשום או בפקס לוע"ר. את המסמכים המקוריים עליכם לשמור לדיון בוועדה. בהמשך התהליך מועבר הטופס לרופא וע"ר, שבסמכותו לדחות את הבקשה בנימוק שלא חל כל שינוי משמעותי במצבכם (במקרה הגרוע); לזמן אתכם לדיון לוועדה רפואית (במקרה הטוב); לטרטר אתכם בבקשה להשלמת מסמכים חסרים; או להפנות אתכם בכלל לפגישה אצל הקב"ן.
תהליך קביעת הפרופיל החדש עשוי להיות ארוך ומייגע, ומטבע הדברים – מלווה בהרבה בירוקרטיה מתישה. לאורך הזמן הזה, חשוב לדעת כי לא חל כל שינוי בסטטוס שלכם מול הצבא, ועליכם לתפקד כרגיל ולמלא את המשבצת שנקבעה לכם.
אל הדיון בוע"ר כדאי להגיע מוכנים מאוד, וכמובן: לא לשכוח את המסמכים המקוריים, צו הזימון לוועדה והתעודה המזהה שלכם. מומלץ ביותר להסתייע בשירותי עורך דין צבאי מנוסה, שידע להשתמש בטיעונים הטובים ביותר כדי להגיע לתוצאה הרצויה. עו"ד צבאי דנה נוף היא בעלת ניסיון רב שנים בוועדות הרפואיות, וחיילים רבים נעזרו בה כדי להוריד ולהעלות פרופיל רפואי בצה"ל.
אם אתם תוהים איך להוריד פרופיל, התייעצו עוד היום עם עו"ד צבאי דנה נוף. לפנייה, לחצו כאן.

רוצים לדעת יותר על השירותים המשפטיים המוצעים לכם על ידי עורכת הדין דנה נוף בתחום המשפט הצבאי-פלילי? צרו איתנו קשר במייל, בטופס, או בעניינים דחופים בטלפון או בווטסאפ:

צרו איתנו קשר במייל, בטופס, או בעניינים דחופים בטלפון או בווטסאפ:

דילוג לתוכן