סניף תל אביב: 03-7360260

|

 סניף חיפה: 04-86820000

חיפוש
חיפוש

איך להוריד פרופיל במילואים: כל מה שאתם צריכים לדעת

שינוי במצב הרפואי הוא תופעה שכיחה וטבעית. רובנו חווים עליות וירידות במצב הבריאות שלנו, אך בכל הנוגע לשירות בצה"ל, שינוי במצב הרפואי יכול להיות משמעותי מאוד לאופי השירות. לוועדות הרפואיות בצה"ל מוגשות מדי שנה בקשות רבות לשינוי הפרופיל הרפואי, הן מצד חיילים המבקשים להוריד את הפרופיל, והן מצד חיילים המבקשים להעלות את הפרופיל לאחר שנקבע להם פרופיל נמוך. במקרים רבים, חיילי מילואים שנקבע להם פרופיל רפואי גבוה נאלצים לשרת שירות מפרך במיוחד בגלל פרופיל רפואי שאינו תואם את מצבם הבריאותי. אז איך להוריד פרופיל במילואים? הנה המדריך המלא.

איך להוריד פרופיל במילואים? פונים לוועדה רפואית  

לאחר שהטופס יגיע לוועדה הרפואית, תועבר בקשתכם לרופא וע"ר. באפשרותו של הרופא לזמן אתכם לוועדה רפואית, לדרוש מכם להשלים מסמכים לפי הצורך, להפנות אתכם לקב"ן, או לקבוע כי לא חל שינוי משמעותי במצבכם הרפואי ולדחות את הבקשה לדיון של ועדה רפואית. כדי להוריד או להעלות פרופיל במילואים יש לפנות לוע"ר – ועדה רפואית, ולהגיש בקשה לקביעת פרופיל חדש – נפשי או רפואי. יש לציין, כי גם ברצונכם לדעת איך להוריד פרופיל במילואים, פנייה לקביעת פרופיל רפואי חדש יכולה להוביל גם להעלאת הפרופיל. למעשה, כדי להתחיל בהליך עליכם לפנות לקצינת הקישור ביחידה ולמלא אצלה טופס פניה לוע"ר לחיילי מילואים – טופס שחלקו ימולא וייחתם על ידי קצינת הקישור. את הטופס יש לשלוח לוועדה הרפואית יחד עם העתקים של מסמכים רפואיים עדכניים המעידים על מצבכם הרפואי (חשוב מאוד: לא לשלוח מסמכים מקוריים). ניתן לשלוח לוועדה הרפואית את הטפסים בדואר רשום או בפקס.

במידה וזומנתם לוועדה רפואית לצורך קביעת פרופיל רפואי חדש, עליכם להגיע אל הדיון יחד עם המסמכים המקוריים שאת העתקם צרפתם לבקשה ששלחתם לוועדה, וכן להצטייד בתעודה מזהה ובצו הזימון לוועדה – מסמכים שבלעדיהם לא תתקבלו לדיון בוועדה. במקרים בהם החייל אינו כשיר להתייצבות, ניתן להגיש בקשה לדיון ללא נוכחות החייל.
לאחר הדיון בוועדה ייתכנו עוד הליכים נוספים לפני קביעת הפרופיל, בהתאם לצורך בדבר.
אחרי שייקבע הפרופיל החדש, קצינת הקישור תשבץ אתכם לפי הפרופיל הרפואי שנקבע בוועדה.
חשוב לדעת, כי במהלך הגשת הבקשה והדיונים בוע"ר, יש להתייצב כרגיל לשירות מילואים במועד ובמקום שנקבע, וקיום ההליך בעניין אינו פוטר אתכם משירות מילואים, אלא אם קיבלתם אישור לדחיית שירות מילואים כפי שנדרש בכל מקרה אחר.

עזרת עורך דין צבאי בהורדת פרופיל במילואים

למרבה הצער, רבות מהבקשות לשינוי פרופיל רפואי או נפשי נדחות על ידי הוועדה, גם במקרים בהם מדובר בבקשות שהיה ראוי שיתקבלו. עורך דין צבאי יכול לסייע לכם לשנות את הפרופיל הרפואי שלכם, גם במקרים בהם הוועדה הרפואית לא קיבלה את בקשתכם. עו"ד צבאי דנה נוף טיפלה בבקשות רבות לשינוי פרופיל רפואי, ורבים מאלה שנעזרו בשירותיה הצליחו בעזרתה לשנות את הפרופיל בהתאם לצרכיהם ומצבם. רבים מאלה התוהים איך להוריד פרופיל במילואים עושים טעויות ושגיאות קשות בדרך – טעויות שהיו נמנעות אם רק היו מלווים בעו"ד צבאי מנוסה.
לפנייה לעו"ד צבאי דנה נוף, לחצו כאן.

רוצים לדעת יותר על השירותים המשפטיים המוצעים לכם על ידי עורכת הדין דנה נוף בתחום המשפט הצבאי-פלילי? צרו איתנו קשר במייל, בטופס, או בעניינים דחופים בטלפון או בווטסאפ:

צרו איתנו קשר במייל, בטופס, או בעניינים דחופים בטלפון או בווטסאפ:

דילוג לתוכן